„Stare, ale jare” czy „to idzie młodość” – które rodzaje gadżetów dla firm są skuteczniejsze w XXI wieku?

Jest kilka podstawowych cech, którymi powinny wyróżniać się upominki dla kontrahentów, klientów czy pracowników. Mają swoje zadania, więc muszą być jakieś – konkretne i wykonane w odpowiedni sposób. Nie da się ukryć, że w świecie gadżetów zmiana pokoleniowa wciąż w pełni nie nadeszła. Jednak ci, którzy ją rozumieją, zyskują już dzisiaj. Pozostali muszą poczekać…

Po co mi gadżet firmowy?

Ten tzw. „gratis” jest dodatkowym bodźcem dla klienta. Nawet jeśli według badań na swoim biurku gadżety nowoczesne stanowią mniejszość, bo jak pokazuje „badanie Siła gadżetów reklamowych przeprowadzone przez BPMA (…) niemalże połowa ankietowanych (44%) ma na swoim biurku więcej niż 4 gadżety promocyjne. Najwięcej osób przyznało, że trzyma na nim przede wszystkim reklamowe długopisy (66%), notatniki (43%), kubki (20%) i podkładki (17%)”[1], to jednak „Główną wadą tych rozwiązań jest jednak to, że są one mało wyszukane. Tym samym branże typowo kreatywne, marketingowe i związane z wizerunkiem, powinny sięgnąć jednak po coś bardziej wyszukanego”[2].

Jak to zatem jest z tymi gadżetami reklamowymi firmowymi? Są potrzebne, powinny być nowoczesne czy jednak co sprawdzone i stare, to skuteczniejsze?

Gadżety starej daty czy nowe pomysły?

nowoczesny gadżet firmowy, kaseta pendrive, pendrive reklamowyOczywiście, że na biurku znajduje się najwięcej długopisów czy notatników, bowiem są to rzeczy, których do domu nie zabierzesz. Po co Ci one? Może czasem coś zapiszesz, może wykorzystasz w pracy, ale nie przysporzą Ci więcej pozytywnych emocji i myśli. Nie wpłyną na Twoje samopoczucie i nie zapadną w pamięć logo, które mają na sobie. Dlatego przedstawiamy najważniejsze wymagania, które muszą spełniać współczesne gadżety dla firm:

  • Upominki firmowe, które docenia się najbardziej, są przydatne.
  • Gadżet reklamowy XXI wieku musi być personalizowany.
  • Wysoka jakość produktów dawanych w tzw. „gratisie” odzwierciedlają jakość, jaką proponuje firma.
  • Dobry gadżet to taki, który czymś zaskoczy odbiorcę. Nie będzie odtwórczy, identyczny jak inne tylko z innym napisem.
  • Niepowtarzalność designu jest dziś ważna. Nie liczy się tylko jak działa, ale także jak wygląda.

To jednocześnie najważniejsze cechy, jakie muszą mieć gadżety, by stały się praktyczne i pomogły w nawiązaniu relacji z klientem czy kontrahentem.

Stare wciąż w modzie?

Badania pokazują zatem, że te gadżety reklamowe firmowe, które mamy u siebie, nie są tymi, które chcielibyśmy mieć. Trzeba się nie tylko wyróżnić, ale przede wszystkim słuchać oczekiwań klientów. A ci mówią wyraźnie – nowoczesny gadżet to gadżet elektroniczny. Długopisy czy kubki nie zachwycają pięknem wykonania. Nie są praktyczne wszędzie, nie można ich ze sobą zabrać, a nadruk jest łatwy do zmazania czy przeoczenia. Dlatego zdecydowanie oczekiwania przesuwają się w kierunku nowych upominków firmowych.

Jakie mogą być gadżety nowych czasów?

kable USB gadżet dla firm, nowoczesny gadżet dla firm, tir kable USBWystarczy sprawdzić, czego używamy najwięcej. Okażę się, że pendrive z logo firmy czy nawet w kształcie produktu będzie doskonale zapadał w pamięć i się przyda; że powerbank będący logo firmy to jedyny sposób, by nie stracić kontaktu z rzeczywistością przez cały wyczerpujący dzień; że słuchawki z fajnym logo firmy produkującej coś zupełnie innego staną się towarzyszem porannego biegania. W ten sposób gadżet reklamowy towarzyszy osobom obdarowanym wszędzie. A wraz z nim Twoja firma.

Przygniatające zwycięstwo gadżetów dla firm

Dlatego nie zamykaj się na nieco inne gadżety dla firm i wybieraj tylko to, co nowoczesne i odpowiadające na potrzeby.

Klienci kochają technologię. Mając tę wiedzę, można bardzo wykorzystać ją dla polepszenia wizerunku firmy. Każda firma, dla której ważne jest ukazanie klientom, że technologia jest dla nich ważna, powinna pomyśleć właśnie o takich gadżetach[3].

Dlatego nie ma wątpliwości, że przydatne, nowoczesne i dobrze wykonane gadżety przyczynią się do zbudowania wizerunku Twojej firmy u kontrahentów, pracowników i klientów.

 

[1] https://kadok.pl/7-cech-skutecznego-gadzetu-reklamowego, dostęp: 11.10.2019 r.

[2] https://polskatimes.pl/jakie-gadzety-reklamowe-ciesza-sie-najwieksza-popularnoscia/ar/c3-12584508, dostęp: 11.10.2019 r.

[3] https://polskatimes.pl/jakie-gadzety-reklamowe-ciesza-sie-najwieksza-popularnoscia/ar/c3-12584508, dostęp: 11.10.2019 r.

Jakie gadżety reklamowe mogą pomóc w budowaniu marki?

Kluczem do dobrze prosperującej firmy nie jest tylko produkt, ale także sposób, w jaki jest on oferowany. Mało tego, to także może nie wystarczyć, bowiem w komunikacji z klientami liczy się także to, jak z nimi rozmawiasz. Budowanie marki to proces, który należy pielęgnować i w którym przestoje nie mogą się zdarzyć. Ciągłość jest tu niezwykle ważna. A dlaczego gadżet reklamowy ma pomóc w tym procesie?

Czym jest insight konsumencki?

insight konsumencki gadżety, zestaw upominkowy dla firm, zestaw gadżetów firmowych Dlaczego o tym mowa? Bowiem decyzje zakupowe, a więc cel, do którego dąży wiele firm, to nie tylko świadome przesłanki do wyboru jakiegoś produktu. Wręcz przeciwnie – wielu konsumentów nie ma pojęcia, dlaczego wybiera daną ofertę. Jak pisze Paweł Tkaczyk, odpowiadając na pytanie zawarte w śródtytule, „Mówiąc najprościej: to ziarno, z którego wyrasta potrzeba zakupowa”[1].

 

Insight konsumencki a gadżety dla firm

pendrive firmowy, pendrive akumulator, pendrive gadżetSkoro tak, to warto zastanowić się, w jaki sposób gadżety reklamowe dla firm mogą wpływać na budowę wizerunku marki w odniesieniu do insightu konsumenckiego. Wiadomo, że gadżety to tzw. gratisy, które nie podlegają tym samym zasadom, co produkt właściwy. Są wspomożeniem go, jednak powinny realizować zasadę czterech „R”:

  • Reality – rzeczywistość. Powinny odzwierciedlać coś istotnego, wypełniać prawdziwą potrzebę klienta czy kontrahenta, a nie być kolejnym kubkiem do kolekcji niechcianych rzeczy.
  • Relevance – odniesienie. Konkretna rzecz, do której można odnieść gadżet firmowy. Np. powerbank w kształcie produktu firmy pozwala na naładowanie telefonu klienta – praktycznie.
  • Resonance – rezonans. Produkt musi mieć ładunek emocjonalny. A skoro smartfon klienta wyładowuje się bez przerwy albo nie ma czym przerzucić kolejnych dokumentów, pendrive z logo firmy będzie doskonałym pomysłem.
  • Reaction – reakcja. Konkretne działanie, czyli po otrzymaniu kubka – wyrzucam go do śmieci. Po otrzymaniu nowoczesnego gadżetu, korzystam, bo potrzebuję.

Po co budować markę?

Dlaczego zatem warto budować markę i jak gadżety do firm mogą na to wpłynąć? Korzyści jest wiele, przede wszystkim w zwiększonej liczbie klientów i ich zamówień. Ale nie tylko. Także ze względu na zakotwiczenie w świadomości odbiorcy. W tym gadżety są niezastąpione. Jednak wcale nie kolejne kubki i długopisy, które nic nie dają. Ciekawy, nowoczesny gadżet firmowy pozwala na zapadnięcie w pamięć, a dzięki temu, że będzie dobrej jakości i praktyczny, klient czy kontrahent połączy jakość i użyteczność z marką, którą reprezentuje. Dlatego powinien to robić jednoznacznie.

Aby docenić i zbudować więź

powerbank dla firm, powerbank reklamowy, powerbank karabinBudowanie marki jest czasochłonne i trwa przez cały czas. Trzeba konsekwentnie pokazywać, że dana marka istnieje i się rozwija. Nie można zniknąć ze świadomości odbiorcy, bo to jak zniknięcie z rynku. Jak się okazuje, doskonałym sposobem na to są właśnie gadżety reklamowe dla firm. Nie tylko sprawiają, że logo firmy, np. na ładowarce bezprzewodowej czy kablach USB i innych pojawia się w zasięgu wzroku przez cały czas, ale także pozwalają uwierzyć, że obdarowanie dobrym produktem coś znaczy.

Jak pokazują badania, niemalże 80% obdarowanych klientów poczuło się docenionych dzięki gestowi dorzucenia gadżetu darmowego do zamówienia czy przy rozmowach biznesowych – tak wynika z pracy British Promotional Merchandise Association[2]. To z kolei oznacza, że samo podarowanie klientom gadżetu do firm jest sposobem na budowanie więzi i wiarygodności marki.

Jakie gadżety do firm wybrać?

Jeśli szukasz odpowiedzi na takie pytanie, zadaj sobie je samemu. To znaczy – z jakich produktów na co dzień korzystasz na pewno. To komputer, smartfon, laptop, może smartwatch. Wszystko to potrzebuje ładowarek, słuchawek, pendrivów czy powerbanków, a więc takie są praktyczne, współczesne gadżety reklamowe dla firm, które mają za zadanie nie tylko zbudować wizerunek firmy, ale także przyczynić się do budowania danej marki.

 

[1] https://paweltkaczyk.com/pl/budowanie-marki-jak-zaczac/, dostęp: 4.10.2019 r.

[2] https://kadok.pl/7-cech-skutecznego-gadzetu-reklamowego, dostęp: 4.10.2019 r.