5 powodów, dla których warto wykorzystywać breloki reklamowe w marketingu firmy

Jak pokazują badania, niemalże 69% firm wręcza upominki reklamowe nowym klientom i tyleż samo klientom stałym, ale krajowym. Rzadko kiedy właściciele firm decydują się na wręczanie ich pracownikom, klientom zagranicznym czy nie wręczają w ogóle.[1] Widzimy więc, że reklama poprzez gadżety ma się wciąż dobrze i będzie się rozwijać, gdyż przydatność tego rodzaju produktów jest warunkowana psychologicznie. Oto pięć powodów, by zacząć wykorzystywać nowoczesne breloki do kluczy jako reklamówkę.

Dlaczego gadżety reklamowe działają?

Traktor brelok. Brelok do kluczy. Brelok firmowy.
Brelok z logo firmy to prosty sposób na budowę jej wizerunku

Gadżet reklamowy ma to do siebie, że przyciąga klienta. Związuje go z firmą i jeśli jest dobry, może pozwolić na nawiązanie relacji. To psychologiczna zależność, w myśl której działa nasz mózg. Jeśli coś otrzymujemy, nie jesteśmy w stanie myśleć inaczej, jak tylko chęcią odwdzięczenia się. Tak biologiczne systemy mózgu współdziałają z firmami. Warto to wykorzystać.

Jednak to nie tylko biologia. Gadżety firmowe są skuteczne, bo są fajne. I choć brzmi to niezwykle banalnie i z pozoru nie wnosi niczego za sobą, to jednak po zastanowieniu łatwo dojść do wniosku, że to klucz do zrozumienia tego fenomenu. Dając klientom upominek, firma nie tylko nawiązuje z nim relację, ale także pozwala na zawiązanie się nici porozumienia oraz pokazuje, że rzeczy, które tworzy są tak dobre, jak zwykły produkt reklamowy. Więc muszą to być produkty dobre.

Dlaczego gadżety firmowe reklamowe są warte uwagi?

Brelok dla firmy. Pendrive USB brelok. Gadżet brelok do kluczy.
Czasami brelokiem może być także pendrive reklamowy

Zatem warto wymienić pięć powodów, dla których w tym samym badaniu, o którym wspominaliśmy na początku, ankietowani odpowiedzieli, że upominki dla kontrahentów są najważniejsze. Z badania Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych wynika, że aż 86% firm decyduje się na zakup gadżetów ze względu na kontrahentów, a właściwie chęć ich obdarowania. Warto jednak określić praktyczne pięć przyczyn, dla których gadżety dla firm reklamowe są godne uwagi. Zrobimy to na przykładzie breloków do kluczy.

Nawiązanie kontaktu

Najważniejszym powodem, dla którego warto wybrać dobrej jakości breloki jako gadżety dla firm jest sposób na rozpoczęcie komunikacji z klientem. Nie wystarczy mu bowiem tylko przekazać tego, co oferuje firma. Tutaj najważniejszym elementem jest właśnie związanie go kontaktem. Dzięki wykorzystaniu breloka można zacząć rozmowę i skrócić dystans pomiędzy firmom a klientem. To zbliżenie ma później przełożenie na decyzje zakupowe.

Dbanie o klienta

Ciekawy breloczek, który będzie kojarzył się z firmom może pozwolić na szybkie i bezproblemowe nawiązanie kontaktu z klientem, a do tego pokaże mu, że firma się nim zaopiekuje i zadba o dobre samopoczucie. Kiedy coś dostajemy, nasz mózg wytwarza hormony odpowiadające za dobre samopoczucie. W tym kontekście wręczenie komuś breloczka reklamowego jest oznaką tego, że przyjemność wiąże się z firmą.

Budowanie wizerunku firmy

Kolejny aspekt to pokazanie, że firma, która wypuszcza i daje kontrahentom tego rodzaju podarunki, jak breloczki jako gadżety reklamowe, jest firmą otwartą, która myśli o kliencie i nie skupia się tylko na zarabianiu pieniędzy. Dodatkowo pokazuje, że jakość breloczka jest jakością produktów firmy. Musi być więc on zrobiony doskonale. Całość pozwala na zbudowanie pozycji i wizerunku firmy, który staje się pozytywny w oczach klienta.

Klient reklamą

Ciężarówka breloczek. Brelok z logo firmy. Gadżety dla firm.
Zdarza się, że to klient jest najlepszą reklamą – z brelokiem firmowym to możliwe

Nieco przewrotną korzyścią z oferowania darmowych, dobrej jakości breloczków reklamowych jest to, że klient – nosząc daną rzecz – staje się naszą reklamą. Reklamuje firmę, która znów korzysta na tym, że wykonanie breloczka czy innych gadżetów firmowych jest na tak wysokim poziomie.

Wewnętrzna motywacja

Gadżety, które oferuje się kontrahentom, np. wspomniany breloczek, które są dobrze wykonane i budzą zaciekawienie oraz podziw wśród klientów, są także atrakcją dla pracowników. Nierzadko powodują dumę i zwiększenie przywiązania i odpowiedzialności za firmę, a co za tym idzie, pozwala na lepszą pracę. Warto zatem robić podobnie jak 20% firm i obdarowywać także swoich pracowników.

 

 

[1] https://piap-org.pl/site_media/download/BADANIE_PIAP_2016-WYNIKI_GRAFIKA.pdf, dostęp:03.06.2019r.