Przewodnik projektowania broszury wideo, czyli w jaki sposób wyróżnić się na rynku

Coraz częściej firmy, które chcą osiągnąć sukces, muszą stawiać na wyróżniające się, inne, nietypowe formy promocji. Dlatego gadżety reklamujące usługi firmy stają się naturalnym pomysłem na pokazanie się i zdobycie klientów. Wpływ na decyzje konsumenckie ma bowiem już nie tylko to, co się mówi, ale także jak. A rozwój technologii pozwolił na wprowadzenie innowacyjnej w Europie broszury. Chodzi o broszurę wideo.

Budowanie skutecznej komunikacji

Istotną rolą gadżetów reklamowych, jak i innych form reklamy, jest zbudowanie skutecznej komunikacji, która ma niezwykle istotny wpływ na decyzje zakupowe oraz sposób, w jaki klient będzie w stanie rozpoznawać działania firmy.

Wśród ośmiu etapów budowania skutecznej komunikacji, którymi są:

  1. Rozpoznawanie odbiorców docelowych,
  2. Określenie celów,
  3. Sformułowanie komunikatów,
  4. Wybór kanałów,
  5. Ustalenie budżetu,
  6. Określenie kompozycji mediów,
  7. Mierzenie skuteczności,
  8. Zarządzanie zintegrowaną komunikacją marketingową,

możemy wskazać właśnie wybór kanału jako jedną z najważniejszych.[1]

Jak broszura wideo może okazać się niezbędna?

Dlatego z tym większym zainteresowaniem każdy przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę na broszury wideo, które ostatnimi czasy pojawiły się na rynku gadżetów reklamowych. Czym są tego rodzaju broszury?

Broszura wideo, Wideo broszura, gadżet reklamowy multimedialny
Nowoczesna broszura wideo to idealny sposób na reklamę firmy

To połączenie dawnych broszur, zwykłych ulotek rozkładanych, które miały na celu informować klienta o usłudze oraz wskazywać na najważniejsze aspekty oferty. Jednak wideo, które jest w nich umieszczone, wydaje się być najważniejszym elementem. To gadżet dla firm, który jest w stanie pokazać siłę firmy, jej przebojowość oraz sposób myślenia. A do tego jest profilowany i indywidualizowany.

 

Jaka może być broszura wideo?

Ten gadżet reklamujący firmę jest nowym pomysłem i wciąż niewiele firm oferujących tego rodzaju rozwiązania proponuje swoim klientom takie produkty. Generalnie broszura składa się z tekstu oraz ekranu, który po otwarciu wyświetla daną treść. Jest to innowacyjne podejście do marketingu gadżetów i sprawia, że przedsiębiorca może niemalże natychmiast wyróżnić się z tłumu innych ofert.

Broszury wideo są produkowane w różnych rozmiarach. Można znaleźć takie o przekątnej ekranu 2,4 cala, ale i największe dochodzą do 10 cali. Oczywiście są także wartości pośrednie. Jeśli chodzi o pojemność baterii to większość tego rodzaju gadżetów reklamowych oferuje baterie 520 mAh oraz 1200 mAh. Zdarzają się także mniejsze, o wartości 300 mAh. Warto także zastanowić się nad wbudowaną pamięcią (może mieć nawet do 4 gb) oraz dobrym głośnikiem (standardowo 8Ω2W).

Jak zamówić gadżet reklamujący firmę?

Karta biznesowa, gadżety multimedialne, marketing biznesowy
Format karty biznesowej video broszury

Wybór właściwej broszury jest niezwykle istotny, dlatego należy wiedzieć przede wszystkim do jakich celów będzie ona używana. Podstawowym wyborem jest format. Jeśli przedsiębiorca decyduje się tylko na kartę biznesową, będzie ona mała i poręczna, z ekranem 2,4 cala. Jeśli jednak chce pokazać więcej, warto zastanowić się nad broszurą pionową. Ten gadżet reklamowy jest bardzo praktyczny i daje duże pole do popisu w tej kwestii.

Wszystkie parametry techniczne muszą być zatem dostosowane do celu reklamy. Jednak warto także zastanowić się nad dodatkowymi elementami, takimi jak kieszeń w okładce czy ekran dotykowy. Taka broszura reklamowa jest doskonałym sposobem na gadżet firmowy, który sprawdzi się na spotkaniach biznesowych czy różnego rodzaju prezentacjach.

 

Choć marketing przedsiębiorstw wciąż idzie do przodu, nie każda firma jest w stanie nadążać za zmianami, a co za tym idzie nie jest w stanie wykorzystywać wszystkich możliwości, jakie daje współczesny świat. Dzięki takim gadżetom reklamowym jak video broszura można z łatwością pokazać się jako firma nowoczesna, innowacyjna i myśląca o swoich klientach. Warto więc czasem zmienić podejście do nowinek i skorzystać z nowego wsparcia w walce o klienta.

 

[1] P. Kotler, K.L. Keller, Marketing, Rebis, Poznań 2016, s. 516