Co zrobić, aby powerbank był ciekawym gadżetem reklamowym?

Gadżet reklamowy pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Dobrym wyborem okazać się może drobna elektronika, np. powerbank. Należy pamiętać jednak o tym, że zanim zaczniemy go wykorzystywać, należy go odpowiednio do tego przystosować.

Czym jest powerbank?

Jest to urządzenie, które służy do ładowania urządzeń. Wystarczy podłączyć smartfon lub tablet odpowiednim kablem z powerbankiem, a wtedy ten będzie zasilać dane urządzenie swoją energią pozwalając na dłuższą pracę. Jest to wygodne rozwiązanie przede wszystkim dla osób mobilnych, które są w ruchu przez cały czas i nie mogą pozwolić sobie między innymi na podłączenie telefonu do gniazdka, ponieważ potrzebują pozostać w ciągłym kontakcie ze swoimi klientami. Tutaj z ratunkiem przychodzi właśnie powerbank. To właśnie dzięki niemu można pozostać z dala od gniazdka przez długi czas. Podczas ostatniego wyładowania powerbanka można podłączyć urządzenie do ładowania. W tym czasie na pewno będzie się w stanie spokojnie użytkować swój telefon. Po doprowadzeniu go do ostatnich podrygów mocy, powerbank będzie na pewno naładowany i gotowy do działania.

powerbank
Powerbank sprawdzi się jako gadżet reklamowy.

Dla kogo powerbank?

Powerbank jest przeznaczony dla wielu osób. Został on stworzony nie tylko dla osób, które intensywnie korzystają z urządzeń mobilnych na skutek, czego nie są one w stanie wytrzymać nawet połowy dnia bez ładowania. Jednak powerbank nie jest przeznaczony jedynie dla osób, które działają przez cały czas na smartfonach. Bardzo często dochodzi do dalekich wypraw, co oznacza, że nawet osoby, które nie korzystają intensywnie z urządzeń potrafią mieć problem z akumulatorem urządzenia. Pojawia się potrzeba zrobienia zdjęcia, zadzwonienia do kogoś bliskiego lub znalezienia drogi do hotelu – to jedynie kilka czynności, które są największymi wysysaczami energii. Wtedy na ratunek przychodzi właśnie powerbank. Dlatego nie ma żadnej reguły, dla kogo został stworzony powerbank. Posiada on bardzo różne zastosowanie. Przykładowo, jeśli mieszkasz na terenach, gdzie dostęp do energii elektrycznej jest często ograniczony lub najzwyczajniej wyłączany, wtedy podładowanie powerbanka na czarną godzinę, jest jak najbardziej wskazane.

Co zrobić, aby powerbank był atrakcyjny dla klienta?

To bardzo dobre pytanie, które zadają sobie specjaliści od marketingu, niemalże od początku istnienia takiego urządzenia, jakim jest właśnie powerbank. Przede wszystkim w tym przypadku wiele do powiedzenia ma między innymi personalizacja. Inna rzecz na pewno spodoba się chłopakowi a inna dziewczynie. To samo tych się kwestii wieku oraz jeszcze wielu, wielu innych. Bardzo często zwykły powerbank to może być za mało. W przypadku gadżetów gratisowych, klienci bardzo często doceniają przede wszystkim wspomnianą przed chwilą personalizację. Bardzo często kiedy otrzyma się zwykły przedmiot, nie cieszy on aż tak bardzo jak ten, który został skrojony przykładowo na kształt określonej postaci z filmu lub imitujący pojazd lub inną rzecz.

powerbank w kształcie ciągnika
Wybór odpowiedniego kształtu dla firmowego powerbanku jest niezwykle ważny.

Jakie pojemności powerbanków można wyróżnić na rynku?

Na rynku oczywiście jest wielu uczestników, którzy oferują przeróżne warianty pojemności oraz funkcjonalności. Bardzo częstym dodatkiem do powerbanka może okazać się między innymi latarka. Działa ona oczywiście w oparciu o energię, która została pochłonięta przez urządzenia. Jednak jeśli nie potrzebujesz takiego gadżetu, wówczas na pewno się on Tobie nie przyda, a będzie jedynie zabawką, która będzie jedynie rozładowywać urządzenie.

Powerbank to niezwykle przydatne urządzenie. Jednak w marketingu bardzo często przydatność nie stoi na pierwszym planie. Tutaj pojawia się kwestia psychologii, kiedy to klienci chcą dostać coś ciekawego – tak, aby zaimponować swoim znajomym. W obecnych czasach ludźmi kieruje zazdrość, a co za tym idzie potrzebują gadżetów z bajerami, które są unikatowe, ponieważ nikt inny na pewno nie będzie miał dokładnie tego samego, a co za tym idzie w świetle przekonań pewnej osoby może być gorszy.