Czy w dzisiejszym marketingu potrzebujesz jeszcze gadżetów reklamowych?

Zdaniem wielu ekspertów rynek zmienia się nieustannie, a dobry marketing firmowy ma przede wszystkim za zadanie dostosować się do tych zmian i wpisać firmę w nowe mody. Dlatego już od dłuższego czasu wiele firmy wycofało się lub ograniczyło wypuszczanie kolejnych produktów reklamowych w formie gadżetów: długopisów, ołówków, notesów, notatników i wielu innych. Czy to dobry trop i czy branża gadżetów rzeczywiście ma się tak źle?

Stary, dobry gadżet firmowy

Każdy z nas ma na pewno w domu długopis z logo firmy, której nawet nie zna. Dziś gadżety reklamowe odchodzą w inną przestrzeń. Dlatego długopisy i notatniki nie mogą pełnić swoich zadań. Muszą być przede wszystkim reliktami przeszłości. Oczywiście dalej będą oferowane przez mniej świadome firmy, jednak marketingowo będzie to zupełnie nieopłacalne. Dlatego dziś trzeba zacząć korzystać z zupełnie innych źródeł promocji marketingowej firmy, w którą wchodzą także gadżety.

Zadanie upominków dla firm

Głównym celem w kontekście komunikacji marketingowej pod kątem wykorzystania gadżetów jest rozpoznawalność firmy. Klient bądź kontrahent ma utożsamiać jakość wykonanego produktu z jakością usług czy produktów firmy, która go daje. Doceni także innowacyjność i zastosowanie, choć być może nieświadomie. To oznacza, że zestaw upominków musi pasować do dzisiejszych czasów, być wykorzystywana, bo tylko w taki sposób osoba korzystająca z nowych form promocji danej firmy skojarzy ją w późniejszym procesie podejmowania decyzji biznesowych. Warto więc postawić na nowoczesne gadżety dla firm.

Nowoczesna ładowarka reklamowa, ładowarka bezprzewodowa, ładowarka do smartfonów

Nowy marketing, inne gadżety

Zatem firmy potrzebują dalej gadżetów i upominków reklamowych, jednak muszą skupić się na ich unowocześnieniu. Zamiast długopisu, warto dziś postawić na pendrive, a w miejsce notesu doskonale sprawdzi się power bank reklamowy. Na takich produktach bardzo łatwo można nadrukować logo firmy, a ich obecność w codziennym życiu każdego z użytkowników sprawi, że skojarzy dane logo i firmę za nim stojącą z czymś dobrze wykonanym oraz przydatnym. Tak marketing bezpośredni będzie pośrednio wpływał na to, jak postrzegana będzie dane przedsiębiorstwo.

gadżety dla firm, kable 4w1 reklamowe, kable z logo firmy

Jak wykorzystać technologię?

Na co zatem powinno się zwracać uwagę, by nowoczesne gadżety reklamowe nie trafiły do kosza? Przede wszystkim na to, jak wiele będzie można z nimi zrobić. To znaczy, czy przydadzą się do naładowania telefonu lub podłączenia do laptopa czy też będą słabej jakości zamiennikiem, którego nikt nie wykorzysta.

Drugi aspekt to forma. Trzeba zaciekawić odbiorcę i sprawić, że chętniej sięgnie po dany produkt. Dlatego warto postawić na ciekawy kształt ładowarki czy power banku reklamowego albo wykorzystać jeden ze swoich produktów i w nim niejako „ukryć” złącze USB. To sprawi, że upominki reklamowe będą ciekawsze. Warto także wybrać gadżety okazjonalne, np. podarowane na święta.

świąteczny gadżet, gadżet dla firm, reklamowy pendriveGadżety mają przyszłość

Widać więc wyraźnie, że choć stare formy komunikacji marketingowej w formie prezentów firmowych wyszły już z mody, to pojawiły się nowoczesne gadżety dla firm, które bardziej skutecznie wpłynąć na relacje między przedsiębiorstwami albo przydać się w walce o klienta. Warto na nie postawić.