Czy warto zdecydować się na powerbanka jako gadżet reklamowy?

Każda firma chce dbać o swoje dobre imię. Pomóc w tym mogą odpowiednie gadżety reklamowe, które zrobią pozytywne wrażenie na kliencie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że świat się rozwija i długopis czy notes mogą nie być najlepszym wyborem. Warto więc zastanowić się, czy nie zdecydować się na pendrive’a jako gadżet reklamowy.

Czym jest gadżet reklamowy?

Zwykle gadżety reklamowe mają dużo wspólnego zarówno z logiem firmy, jak i produktami, które dana firma oferuje. Mają one przypominać o danej firmie oraz o oferowanych przez nią produktach bądź usługach. Mogą więc one przyjmować kształt np. samochodu w przypadku dealerów samochodowych czy firm logistycznych albo kosmetyków w przypadku firm kosmetycznych. Często na gadżetach umieszczane są również dane kontaktowe.

powerbank
Powerbank doskonale sprawdzi się jako gadżet reklamowy.

Dlaczego warto wykorzystać gadżety reklamowe?

Kształtowanie wizerunku oraz budowanie świadomości o danej marce jest niezwykle istotne. Pomagać mogą w tym właśnie gadżety reklamowe. Wśród korzystnych efektów można wymienić:

  • skracanie dystansu między firmą a klientem – upominek, który podarujemy, może stanowić doskonały pretekst do nawiązania rozmowy, do przesłania oferty czy możliwość umówienia się na kolejne spotkanie,
  • dostarczanie pozytywnych wrażeń – wręczenie komuś drobnego upominku wywołuje uczucie radości i szczęścia, szczególnie jeśli jest to niespodziewany podarek. Praktyczny gadżet reklamowy może również pomóc w potrzebie, co także służy budowaniu pozytywnych wrażeń i wspomnień związanych z daną marką.
  • efektywniejszą pracę – nawiązanie wartościowej relacji z kontrahentami sprawia, że potrzebujemy mniej czasu, by ustalić warunki danej transakcji czy umowy. Oszczędność czasu wiąże się więc z poprawieniem efektywności swojej pracy.
  • motywację pracowników – odpowiednio dobrane gadżety reklamowe budują entuzjazm i dumę wśród pracowników z przynależności do danej społeczności, do danej firmy. Korzystnie wpływa to więc na integrację zespołu i motywację pracowników.
  • dbanie o dobre samopoczucie klienta i jego wizerunek – wręczając klientowi upominek w postaci gadżetu reklamowego wywołujemy w nim przekonanie o jego wyjątkowej pozycji i ważności. Działanie to potęguje szczególnie przekazanie upominku w obecności innych osób. Należy liczyć się również z tym, że upominek wpływa także na decyzje zakupowe klienta.
  • klient reklamą firmy – gadżety reklamowe wpływają nie tylko na osobę, której je podarujemy, ale także na osoby trzecie. W pewnym sensie klient, który posługuje się na co dzień podarowanym gadżetem staje się jakby ambasadorem naszej firmy.
  • budowanie pozytywnego wizerunku firmy – jest to jedna z najważniejszych korzyści wynikająca z używania gadżetów reklamowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm, które dopiero wkraczają na rynek. Atrakcyjne, dobrej jakości gadżety reklamowe mogą nam znacznie pomóc w budowaniu wizerunku firmy, która dba o swoich klientów i oferuje usługi na najwyższym poziomie.

Powerbank jako gadżet reklamowy

Obecnie na wartości tracą dawniej wykorzystywanie gadżety reklamowe. Długopisy czy notesy coraz mniej są wykorzystywane, coraz częściej zastępowane są przez smartfony. Właściwe smartfony towarzyszą ludziom prawie w każdej chwili ich życia. Dobrym pomysłem na gadżet reklamowy może więc okazać się powerbank. Rozładowany telefon i brak kontaktu z kontrahentami może skończyć się niepowodzeniem. Możliwość naładowania go powerbankiem może okazać się ratunkiem. Wzbudza to bardzo pozytywne emocje w kliencie i podnosi świadomość o ważności relacji z firmą, która ów gadżet nam podarowała.

powerbank
Powerbank reklamowy może przyjmować dowolny kształt.

W obecnych czasach, kiedy to telefon stanowi ważną część życia wielu osób, szczególnie przedsiębiorców, wybranie powerbanka na gadżet reklamowy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie jednemu z klientów może on uratować ważny kontrakt, kiedy to rozładuje mu się telefon i nie ma on dostępu do żadnego gniazdka. Choć wiąże się to nieco z większymi kosztami niż brelok czy długopis, warto się na niego zdecydować.