Dlaczego gadżety reklamowe? Oto kilka powodów, dla których gadżety firmowe są tak skuteczne

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego wiele firm oferuje długopisy ze swoim nadrukiem, chociaż tak naprawdę nikt ich nie potrzebuje? Bo to tanie przedmioty, które zostają z klientem czy kontrahentem na dłużej; dostają się w pamięć, a ich jakość świadczy o jakości firmy. Dlatego to tak skuteczna forma promocji, ale także przedmiot, który może skłonić do zainwestowania i wyboru oferty „znanej” mu już firmy.

Wyjątkowość gadżetów w procesie promocyjnym firmy

Wielu twierdzi, że reklama jest najważniejsza, jest dźwignią handlu. Wielu ma w tym rację, ale nie wystarczy dziś byle jaka reklama czy nawet reklama konwencjonalna, która często jest droga i mało efektywna.

Reklama telewizyjna jest oglądana przez widzów zaledwie przez kilkadziesiąt sekund. Reklama w internecie również pojawia się i najczęściej jest ignorowana. W przypadku reklamy na kubkach potencjalni klienci obcują z marką każdego dnia podczas codziennych czynności. Wybierając na przykład kubek reklamowy mamy pewność, że klienci spędzają najprzyjemniejsze chwile w ciągu dnia z logo naszej marki[1].

A co jeśli jeszcze do tego zamienimy niepraktyczny dziś kubek na nowoczesny gadżet elektroniczny, wówczas logo firmy towarzyszyć będzie kontrahentom, klientom i pracownikom przez cały niemalże czas. Czy dlatego gadżety reklamowe dla firm tak się opłacają?

Bo zapadają w pamięć

Po pierwsze dobre gadżety reklamowe firmowe musza mieć formę atrakcyjnego produktu. Mogą to być:

  • Pendrive związany z wyglądem logo firmy czy jego działalnością,
  • Powerbank o dowolnym kształcie kojarzącym się z firmą,
  • Brelok w kształcie produktu firmy,
  • Głośnik Bluetooth z logo firmy,
  • Ładowarka bezprzewodowa, która wiąże się z firmą,
  • Video broszura,
  • Słuchawki i kable USB oraz inne.

Dlaczego takie nowoczesne w formie i zastosowaniu? Bowiem takie gadżety łatwo zapadają w pamięć. O ile przybierze on formę właśnie nowoczesnego, dobrze wykonanego produktu. Dzięki temu zacznie budzić silne skojarzenia z marką, co sprawi, że przełożeniem jakości gadżetu będzie jakość firmy. Od razu będzie się jawiła jako przedsiębiorstwo skuteczne i estetycznie wrażliwe.

Bo jest dostępny na co dzień

kable USB, gadżety firmowe, kable z logo firmyDzięki temu, że wybierasz dla swojej firmy gadżety dla firm, które są praktyczne, bowiem związane z technologią, będą one nie tylko ozdobami, kreatywnie wykonanymi produktami, ale także pomocą dla przedsiębiorców czy pracowników, którzy codziennie będą mogli podładować telefon czy zgrać ważne dane. A wszystko to na produkt z logo Twojej firmy. Jeśli produkt będzie dobrze działał i będzie wysokiej jakości, będzie budził pozytywne skojarzenia, które podświadomie przypasowane zostaną do Twojej firmy. Dlatego musisz zadbać o to, by wszystkie gadżety były wykonane w najwyższej jakości.

Bo można go personalizować

pendrive reklamowy, pendrive firmowy, gadżet reklamowyDuży plus w wielu firmach, które doceniają przede wszystkim jakość, ale i wygląd. Gadżet reklamowy jest dobry wówczas, gdy można go spersonalizować. A im bardziej można to zrobić, tym lepiej dotrze do konkretnego odbiorcy – czy to klienta, kontrahenta czy pracownika. Co więcej, jest to zwykle produkt neutralny. Oznacza to, że równie dobrze sprawdzi się w rękach dyrektora, menadżera czy kierownika, co sekretarki lub pracownika fizycznego. Każdy kiedyś potrzebuje podładować swój telefon.

Bo to rozwiązanie praktyczne i funkcjonalne

Dlatego musisz zwrócić swoją uwagę w kierunku gadżetów nowoczesnych firmowych. To powerbanki, pendrive czy głośniki Bluetooth są dziś używane przez większość osób, dlatego ich podarowanie będzie praktyczne. Taki gadżet na pewno nie wyląduje w koszu, a jeśli będzie komuś służył, to tak długo firma i jej marka będą budowane w jego oczach. Dzięki temu będziesz mógł łatwo wniknąć w świadomość swoich klientów.

Oczywiście to nie wszystkie plusy wykorzystania elektronicznych gadżetów dla firm, ale warto mieć świadomość, jak wiele można dzięki nim osiągnąć.

[1] https://promoblog.pl/czy-warto-zamawiac-gadzety-reklamowe-z-nadrukiem/, dostęp: 11.09.2019r.