Dlaczego warto używać reklamowego pendrive’a?

Gadżety reklamowe mają nadal duże znaczenie na rynku. Dla wielu osób może być to tani chwyt marketingowy, ale… działa. Wystarczy stać w kolejce, aby zaobserwować, jak duży uśmiech pojawia się na twarzy klientów na skutek otrzymania drobnego gadżetu reklamowego. W wielu sytuacjach nawet ze względu na gadżet, poszczególni klienci są gotowi zdecydować się na inwestycję w wyższą – a co za tym idzie droższą – ofertę. Dlatego dla przedsiębiorcy jak najbardziej opłacalne może okazać się zdecydowanie się na gadżety reklamowe.

Psychologia marketingu

W samym marketingu psychologia ma bardzo duże znaczenie. Zachowania klienta można tłumaczyć na bazie psychologicznych zależności. Gadżet reklamowy jest dobrze oceniany przez klientów. Bardzo często traktuje się to na zasadzie prezentu, który nie kryje za sobą żadnych zobowiązań. W takiej sytuacji wielu klientów chce się odwdzięczyć i w ten sposób decyduje się na droższą ofertę, której podświadomie pragną, lecz nie chcą decydować się na zbyt pochopne kroki w przypadku nowego usługodawcy. Otrzymując gadżet reklamowy mają wrażenie pewności pozycji na rynku – skoro przedsiębiorca potrafi być tak hojny od samego początku.

Pendrive reklamowy autobus

Czy pendrive’a reklamowy ma sens w dobie chmur?

Obecnie nastały czasy chmur obliczeniowych, kiedy dyski przenośne dla wielu osób nie mają racji bytu. Jednak jest to mylne stwierdzenie, ponieważ nadal wiele osób korzysta z przenośnych pamięci i mają ku temu swoje argumenty. Dla nich wygodniej jest zabrać ze sobą pendrive’a zamiast logować się na kolejnym urządzeniu do swojego dostępu do chmury. Oczywiście sens otrzymywania pendrive’a reklamowego jest zależny od tego do jakiej osoby on trafia, aczkolwiek każdy na pewno ucieszy się z drobnego podarunku nawet pod postacią pendrive’a. Bardzo często ludzie nie korzystają z pendrive’ów z prostego powodu – nie posiadają ich. Obecnie jest wiele innych sposobów na przenoszenie danych pomiędzy urządzeniami, czyli wspomniane chmury obliczeniowe. Pendrive nadal znajduje swoje zastosowanie zarówno w zastosowaniu biznesowym jaki i prywatnym. Dodatkowo warto wspomnieć o wyglądzie pendrive’ów reklamowych, które bardzo często charakteryzują się oryginalnym wizerunkiem imitującym przykładowo postacie z filmów oraz wiele innych.

Wygląd pendrive’a ma duże znaczenie

Niestety – dla przedsiębiorców – ale klienci stają się coraz bardziej wymagający i czasami nie wystarczy im dać po prostu pendrive’a, bo nie odbiorą tego gestu w dobrym świetle. Dziś klienci spodziewają się gadżetów, którymi będą mogli chwalić się na swoich social mediach. Dlatego czas postawić jeden krok więcej dla dobrego marketingu. W tym celu warto dokonać personalizacji pendrive’a. Bardzo często urządzenia reklamowe przypominają bohaterów filmowych lub przedmioty związane z działalnością danej firmy, co jeszcze bardziej działa na klienta i buduje pozytywny obraz w jego świadomości. W marketingu jedną z najważniejszych kwestii jest trafienie do klienta poprzez przekonanie go do swojej pozycji rynkowej oraz stabilności. Nie ma niczego gorszego jak niepewność w przypadku, kiedy decydujesz się na daną ofertę, a drugiego dnia po firmie nie ma już żadnego śladu. Otrzymywanie gadżetów reklamowych buduje w kliencie świadomość o pewnej pozycji rynkowej, skoro przedsiębiorstwo może dać drobny upominek milionom klientów.Pendrive reklamowy głośnik

Nie należy słuchać opinii tych, którzy twierdzą, że pendrive reklamowy jest niewłaściwym gadżetem dla klientów. Na chwilę obecną pomimo znacznej pozycji chmur obliczeniowych na rynku pamięci przenośnych, pendrive nadal mają niszę osób, które w sposób czynny korzystają z tych urządzeń. Wiele osób nie zgrywa swoich danych na pendrive’y, ponieważ nie posiadają owych urządzeń. Kiedy tylko dostaną je w ramach gratisu, tak szybko zaczynają z nich korzystać w przypadku zarówno prywatnych oraz firmowych plików. Dlatego nie należy przejmować się opiniami, w świetle których pendrive’y reklamowy jest tandetnym prezentem dla klienta. Na pewno ucieszy się z takiego dodatku do umowy.