Dlaczego gadżety reklamowe to dobry pomysł dla Twojej firmy? Przekonaj się!

Wiele osób uważa, że w dobie internetu gadżet reklamowy nie może pozostać zwyczajny. Aby się wyróżnić, potrzeba czegoś więcej, czegoś dodatkowego. Jednak niewiele firm za coś takiego uważa gadżety do reklamy wykonane na specjalne zamówienie, które są praktycznym pendrivem czy powerbankiem. Prowadząc firmę, warto uświadomić sobie, jak powinien wyglądać dobry marketing gadżetów reklamowych.

Klucz do sukcesu w marketingu firm?

Prezenty dla klientów. Gadżet firmowy pendrive. Bonus firmowy.
Dobry gadżet reklamowy to prezent, który się zwraca

Firma powinna wyróżniać się, zapadać w pamięć oraz dawać coś do ręki. Te trzy zasady mają kluczowe znaczenie w przypadku działalności firm na różnych polach. Z jednej strony wyróżnić się można jakością, innowacyjnym pomysłem albo specyfiką usług. Z drugiej zapaść w pamięć może dobrze wykonana praca – ładnie wydana książka, imponujący projekt architektoniczny czy świetnie napisany tekst reklamowy.

Ulotki to nic nieznaczące bodźce – liczą się gadżety reklamowe

Ale wszystkie te elementy połączyć może coś, co można dać do ręki. Choć to nie gadżety reklamowe, ale ulotka przychodzi tu od razu na myśl, nie zawsze jest ona dobrym pomysłem. Jak pisze Alfreda Kamińska z Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie: „Ulotki oraz gazetki reklamowe, zaliczane są do reklamy BTL (Below the line) charakteryzującej się niższymi kosztami jej prowadzenia w porównaniu z reklamą ATL (Above the line) oraz bardziej spersonalizowanym działaniem skierowanym w większym stopniu na grupę docelową.[1]

Jednak nigdzie nie wskazano, że teza ta była, a nie jest. Dlatego dziś to właśnie reklama ATL ma większe szanse powodzenia, a przy tym gwarantuje połączenie czegoś, co może wyróżnić z czymś co zapada w pamięć i jeszcze jest z klientem w każdym momencie. Jest gadżetem reklamowym.

Gdzie różnica, która sprawia, że gadżet jest dobry?

Gadżety firmowe. Gadżety w kształcie produktów. Reklama marki.
Ideą właściwego designu gadżetów firmowych jest ich identyfikacja z produktem marki

Ideą, która w dużej mierze powinna przyświecać firmom, chcącym „zrobić różnicę” w swojej branży, jest idea trafionego produktu. Odnosi się ona do gadżetów reklamowych i polega na tym, że wykonanie, jakość oraz specyfika gadżetu musi być najwyższej próby. Tylko dzięki temu można zyskać na tego rodzaju marketingu.

Klasycznym wyobrażeniem o gadżetach reklamowych dla firm jest długopis lub pendrive z nadrukiem. Nie różni się one jednak niemalże zupełnie niczym od normalnych tego typu produktów. Prosty nadruk nie jest dziś w żadnej mierze sposobem na wyróżnienie swojej oferty.

Kluczem do zrozumienia, dlaczego dana kampania marketingowa oparta na gadżetach dla firm jest skuteczna, okazuje się być indywidualizacja. Musi być to jednak indywidualizacja zauważalna, wyróżniająca i całkowita. Wykorzystanie wzoru pendrive tworzonego tylko na potrzeby danej marki sprawi, że gadżet wywoła miłe skojarzenia z marką, a za miłymi skojarzeniami podążają klienci.

Skąd czerpać inspiracje?

Jak więc zaprojektować dobry, skuteczny i potrzebny gadżet do reklamy firmowej? Przede wszystkim trzeba skorzystać z renomowanej firmy. Niby banał, niby niewiele wnosi, ale tak naprawdę zmienia wszystko. Inspiracje mogą pojawić się wszędzie, choć najlepiej, jeśli są one związane z firmą.

A co może być gadżetem reklamowym?

  • Pendrive, np. w kształcie samochodu lub pociągu – zgodnie ze specyfiką działalności firmy;
  • Powerbank;
  • Ładowarki bezprzewodowe;
  • Breloki do kluczy;
  • Głośniki Bluetooth;
  • Słuchawki.

Dlaczego warto stawiać na nowoczesne reklamowe gadżety interaktywne?

Przepis na sukces jest prosty. Wybór właściwych gadżetów reklamowych sprawia, że klienci nie tylko otrzymują coś do ręki; coś, co pozwoli im zapamiętać firmę, ale także mają coś skutecznie działającego. Powerbank będzie sprawdzał się w roli gadżetu równie często jak pendrive. Dzięki temu, że te przedmioty działają i są użyteczne, tak samo wypada również firma, z którą są związane. Do tego dochodzi przywiązanie klienta do marki i w efekcie stają się one kluczem do sukcesu w każdej branży.

 

[1] https://pbn.nauka.gov.pl/sedno-webapp/getFile/21431, dostęp: 03.06.2019r.