Kable, które zyskują na znaczeniu. O tym jak niebanalny produkt, może stać się żywą reklamą

W dzisiejszym świecie próba szukania marketingowych rozwiązań powoli wykracza poza normalne działania. Zyskuje marketing bezpośredni, a to, co jeszcze kilka lat temu było nieśmiałym przewidywaniem, dziś stało się normą. Dlatego w poszukiwaniu alternatywnych form promocji należy zwrócić uwagę na nowe formy marketingu bezpośredniego. Jedną z nich jest gadżet, który jest nośnikiem logo firmy – przydatne kable.

Dlaczego gadżety reklamowe?

Traktor, kable, gadżet USB
Gadżety firmowe nie mogą być sztampowe. Wówczas nie przyciągną klientów

Pomysłem na zmianę w zakresie gadżetów reklamowych jest wykorzystanie logo w kontekście produktów codziennego użytku. Mowa o nowych technologiach i gadżetach elektronicznych. To nowe rozdanie w tego rodzaju promocji. Udowodniono, że mózg działa lepiej, gdy coś otrzymuje. Lubimy dostawać prezenty.

Na tym bazują gadżety. Otrzymując coś, od razu masz w głowie pozytywne skojarzenia. Jeśli to rzecz potrzebna, której używasz na co dzień lub od czasu do czasu, wówczas pozytywne skojarzenia się mnożą. Mózg wiąże pozytywne skojarzenia z marką. I tak powstaje pozytywna reakcja gadżetów.

Uniwersalne kable gadżetowe

USB, kable 4w1, gadżet firmowy
Dobre wykonanie gadżetu to podstawa, by można go uznać za przydatną reklamę

Jednym z rodzajów gadżetów elektronicznych, które z pewnością nie są oczywiste, są kable3w1, 4w1 i inne. To prosta „wiązka” kabli, która służy do podłączania telefonu czy komputera do różnych innych sprzętów. Takie kable są coraz częściej potrzebne, odkąd producenci zaczęli stosować różne wyjścia w elektronice.

Takie kable mogą być niezwykle uniwersalne nie tylko pod kątem działania, ale także zastosowania w firmie. Mogą prowokować lojalność na różnych poziomach.

„Gadżety w działaniach wspierających sprzedaż można zastosować w charakterze krótkookresowych bodźców zwiększających sprzedaż produktu. Uniwersalność i szeroki asortyment dostępnych gadżetów pozwala na ich wykorzystanie w promocji sprzedaży z ukierunkowaniem na różnorodnych adresatów. I tak: gadżety mogą znaleźć swoje zastosowanie w działaniach wspierających sprzedaż na poziomie:

  1. ostatecznych konsumentów,
  2. pośredników sprzedaży,
  3. przedstawicieli handlowych”[1]

To pokazuje, jak duża siła drzemie w tej formie marketingu bezpośredniego. A do tego jest to na tyle niepopularne, że większość przedsiębiorstw nie będzie w stanie konkurować z firmą, która korzysta z kabli 3w1 czy 4w1 jako promocji.

Dlaczego właśnie kable?

 

kable 5w1 USB, gadżety elektroniczne
Kable to jeden z najbardziej praktycznych gadżetów elektronicznych

To unikatowy gadżet dla firm. Jest rzadko spotykany, a liczba smartfonów, tabletów, kamer czy komputerów z wejściami USB stale rośnie. Tego rodzaju kable przydadzą się także przy wszelkich sprzętach wymagających ładowania. Tak naprawdę pojawiają się dziś wszędzie. Dlatego z pewnością akurat kable trafią do odbiorcy i przydadzą mu się w codziennych zajęciach.

Po drugie, taki elektroniczny gadżet jest łatwym nośnikiem informacji o firmie. Ważne, by zadbać o jakość wykonania, by nie były to najtańsze kable, które nie przynoszą nic oprócz szybkiego popsucia się w trakcie użytkowania. Skoro bowiem mają świadczyć o firmie, to muszą być niezawodne, dobrze działać i być dokładnie wykonane, z najmniejszymi detalami. Dokładnie tak, jak firma.

 

Wybierając nie tylko kable 3w1 czy 4w1, ale także inne gadżety firmowe, wybierasz doskonałą reklamę dla swojej firmy. Jest ona skierowana bezpośrednio do osób, które są Twoimi klientami, ale mogą także posłużyć w utrzymywaniu relacji z kontrahentami, partnerami czy współpracownikami. To praktyczny przedmiot, który w łatwy sposób wpłynie na postrzeganie Twojej firmy. Warto postawić na jego dobre wykonanie.

 

 

[1] https://marketerplus.pl/teksty/artykuly/wykorzystac-gadzet-wsparcia-sprzedazy/, dostęp: 14.08.2019r.