Jakie zalety biznesowe mają głośniki Bluetooth?

Głośniki działające na Bluetooth nie są nowym wynalazkiem. Pojawiły się zaraz po tym, gdy na rynek wkroczyła technologia nazwana na cześć Haralda Sinozębego. Jednak innowacyjne podejście do biznesu sprawia, że gadżety do reklamy firmy mogą przybierać dziś najbardziej wymyślne kształty i formy. Jedną z nich jest właśnie głośnik, który będzie niezwykłym pomysłem na promocję wśród klientów. Dlaczego?

Jak działają głośniki Bluetoooth?

Stworzenie specjalnych głośników, które nie wymagałyby podłączenia kablem zmieniło komfort słuchania muzyki. Są one obecnie niezwykle popularne i użytkowane nie tylko przez użytkowników indywidualnych, ale także przez firmy i biura, a także jako gadżety reklamowe.

Kontener głośnik, głośniki Bluetooth, gadżety reklamowe
Głośniki Bluetooth nie muszą mieć klasycznego kształtu

Definicja głośnika Bluetooth, za branżowym portalem X-kom.pl, wskazuje, że jest to „zazwyczaj niewielkie przenośne akcesorium, które możesz podłączyć do urządzeń obsługujących bezprzewodową łączność Bluetooth lub NFC: smartfona, tabletu, laptopa, a czasami także do telewizora. Tak naprawdę, znacznie bardziej precyzyjnym określeniem jest „głośnik mobilny”. Jego główną zaletą jest bowiem możliwość wygodnego przenoszenia go ze sobą. Często używa się nazwy „głośnik bezprzewodowy”, choć warto przy tym pamiętać, że wiele modeli umożliwia zarówno bezprzewodowe przesyłanie dźwięku (za pomocą Bluetooth oraz NFC), jak i przewodowe za pomocą kabla audio”.[1]

 

 

Kiedy potrzebny jest głośnik Bluetooth?

Głośniki działające bez kabla naturalnie potrzebne są przy słuchaniu muzyki, jednak nie jest to ich jedyne zastosowanie. Przede wszystkim bowiem mogą być specjalnym gadżetem do reklamowania firmy. Wykorzystanie tego codziennego, potrzebnego przedmiotu do marketingu nie jest niczym wyjątkowym. Wiele firm decyduje się na nadruk swojego logo, dzięki czemu mogą rozdawać tego rodzaju prezenty kontrahentom i klientom.

Głośniki Bluetooth mogą więc pełnić funkcję podarunku, który nie tylko wiąże klientów z przedsiębiorstwem, ale także sprawia, że sama firma zaczyna istnieć w świadomości odbiorców jako innowacyjna, pomysłowa i nowoczesna. Jednak zwykłe głośniki Bluetooth to nic wyjątkowego. Stanowią część, niewielką, jednak, całości działań marketingowych wielu firm. Prawdziwym wyjątkiem są jednak głośniki personalizowane.

Jak spersonalizować głośnik?

Nie ma nic dziwnego w coraz bardziej wymyślnych gadżetach reklamowych, które nie mogą być już tylko „czymś dawanym do ręki” w komunikacji bezpośredniej, ale także muszą mieć swoją funkcję. Prezent, który niczego nie może, jest prezentem słabym, który natychmiast ginie. Zwykły długopis jest w stanie napisać coś, a więc spełnia jakąś, podstawową funkcję, której wymaga się od przedmiotów reklamowych.

Dlatego spersonalizowany głośnik Bluetooth to coś wyjątkowego. Czym jest dokładnie? Zamiast kupować normalny głośnik i decydować się na jego uzupełnienie, nadpisanie czy grawerowanie, można zaprojektować go od nowa, od początku. To sprawi, że przybierze on kształt dowolny, kojarzący się jednoznacznie z firmą, która będzie korzystała z tego gadżetu firmowego. Może to być ciężarówka, samochód czy tubka kremu – niezależnie od tego, w jakiej branży działa firma, tak można promować się wśród kontrahentów.

Parametry głośników jako gadżetów reklamowych

Jakie parametry są możliwe do wyboru? Różne. Ale bardziej zastanawia, dlaczego to pytanie jest tak ważne. Dzieje się tak dlatego, że wiele osób myśli, że wybór tworzonych od podstaw głośników odbędzie się ze stratą na jakości. Dlatego nie decydują się na ten krok.

Projekt głośnika, głośnik Bluetooth butelka, gadżet firmowy
Projekt unikatowego gadżetu reklamowego – głośnika Bluetooth

Tymczasem jest inaczej. Można tu wybrać wersję Bluetooth, częstotliwość czy w końcu zasięg i moc. Wszystko ma się pod kontrolą, bo projekt tego gadżetu reklamowego jest tworzony z myślą o danej firmie. Bez ogólnych rozwiązań, bez taśmowej produkcji. To tak naprawdę dopiero wyróżnia przedsiębiorstwa na tle konkurencji i sprawia, że reklamowy gadżet jest wartością dodaną.

 

[1] https://www.x-kom.pl/poradniki/4800-glosnik-bluetooth-wybieramy-glosnik-bezprzewodowy-do-telefonu.html, dostęp: 12.06.2019r.