Jaki gadżet reklamowy wybrać do promowania swojej firmy?

Gadżety reklamowe to świetny i nowoczesny sposób, aby wzmocnić wizerunek swojej firmy. Na rynku jest bardzo dużo ofert tego typu – warto rozeznać się i wiedzieć, czym kierować się przy wyborze. Jak zatem sprawić, aby klient zapamiętał Twoją firmę na długo?

Personalizacja gadżetu reklamowego – wyróżnij się na tle innych firm

Ten sposób promocji jest na tyle znany, że chyba nie trzeba go nikomu przedstawiać – każdy dostał kiedyś w gratisie jakiś przedmiot użytkowy promujący daną firmę. Najczęściej takie gadżety to po prostu rzeczy o bardzo sztampowym designie z nadrukowanym logiem i nazwą przedsiębiorstwa. Jest więc duże pole do popisu, aby wyróżnić się już na starcie – wystarczy spersonalizować swój gadżet w taki sposób, żeby był nietypowy (na przykład w wymyślnym lub zabawnym kształcie), a przez to łatwiejszy do zapamiętania.

Co mają wspólnego długopisy i skarpetki, czyli jakich gadżetów nie wybierać

Z rozdawaniem długopisów reklamowych jest tak, jak z dawaniem skarpetek w prezencie świątecznym – niby fajne, niby użyteczne, ale na tyle oklepane, że nikt nie zwróci na nie większej uwagi i nie zapamięta, od kogo je dostał. Dlatego jeśli chcesz wyróżnić się wśród innych przedsiębiorców powinieneś postawić na coś, co nie jest tak sztampowe i sprawi, że klient zapamięta Twoją firmę i będzie o niej myślał pozytywnie. Świetnym rozwiązaniem są tutaj elektroniczne gadżety reklamowe – klient na pewno doceni, że pomyślałeś o tym, czego może on potrzebować, zamiast pójść na łatwiznę i obdarować go najtańszym i najpopularniejszym z możliwych produktów.

Powerbanki i ładowarki bezprzewodowe – bohaterowie naszych czasów

Powerbanki to praktyczny gadżet reklamowy dla każdego

Powerbank czy bezprzewodowa ładowarka należą do kategorii tych rzeczy, których potrzebują wszyscy, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. W dobie smartfonów, tabletów i laptopów takie urządzenia są na wagę złota – pozwalają na naładowanie sprzętu w miejscach, w których dostęp do elektryczności jest ograniczony. Dlatego jest to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o gadżety reklamowe. Gdy klientowi padnie bateria w telefonie (nie oszukujmy się – nowoczesne smartfony rozładowują się dość szybko), powerbank lub bezprzewodowa ładowarka od Twojej firmy go uratuje, na pewno więc w takim momencie pomyśli o Twojej działalności z dużą wdzięcznością.

Słuchawki z logo firmy – chodząca reklama Twojej marki

Równie niezbędnym gadżetem XXI wieku są słuchawki – korzystają z nich na co dzień zarówno młodsi, jak i starsi. Umieszczenie na nich logo firmy nie tylko sprawi, że klient będzie codziennie na nie patrzył, ale też gwarantuje dotarcie do jeszcze większej grupy potencjalnych kontrahentów. Ludzi ze słuchawkami na uszach można bowiem zobaczyć wszędzie – na ulicach, w komunikacji miejskiej, w supermarketach i w innych miejscach. Będzie to więc żywa, chodząca reklama Twojej marki – w ten sposób działania marketingowe obejmą nie tylko jednostkowego klienta, ale również całą grupę osób, które będzie on codziennie mijać z logiem firmy na uszach.

Kable reklamowe USB trzy w jednym – uprość życie potencjalnemu klientowi

Doba sprzętów elektronicznych to również czasy ładowarek – większość z nas ma ich w domu mnóstwo, najczęściej każdą z innym wejściem. MicroUSB do tabletu, wejście typu C do telefonu prywatnego, ładowarka iPhone do sprzętu służbowego – zdecydowanie można się w tym wszystkim pogubić. Dlatego na pewno ułatwisz życie swojemu potencjalnemu klientowi jeśli w ramach gadżetu reklamowego zaopatrzysz go w wielofunkcyjną ładowarkę USB, która działa jak przejściówka. Dzięki niej nie będzie on musiał nosić kilku ładowarek – Twoja firma uprości mu więc codzienne funkcjonowanie, o czym przypomni sobie za każdym razem, kiedy będzie ładował któryś ze swoich sprzętów elektronicznych patrząc na Twoje logo.

Kable reklamowe USB to nietypowy gadżet, który na pewno zaskoczy Twoich klientów

Inne gadżety, które zapewnią Ci skuteczny marketing

To tylko kilka pomysłów na praktyczne gadżety reklamowe, którymi możesz przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Inne dobre pomysły to na przykład pendrive, głośnik bluetooth czy fantazyjny brelok – rynek tych produktów jest tak duży, że każda firma na pewno znajdzie coś dla siebie.