Jaki gadżet reklamowy zrobi wrażenie na klientach?

Klienci z roku na rok są coraz bardziej wymagający, a co za tym idzie reklamodawcy muszą niekiedy stawać na głowie, aby zrobić na nowo dobre wrażenie. Grymaśny stosunek klientów do gadżetów reklamowych ma również swoje dobre strony, ponieważ wymusza na reklamodawcach presję rozwoju i wymyślania coraz to nowszych oraz jeszcze bardziej ukierunkowanych przedmiotów, które zmienią nastawienie klientów do marki i zachęcą do kolejnego skorzystania z oferty.

Jakie gadżety reklamowe do wyboru?

Obecnie gadżetami reklamowymi, które są warte uwagi – pod względem skuteczności odnośnie do klienta – można wyróżnić poniższe przedmioty:

  • pendrive’y reklamowe,
  • powerbanki,
  • breloki reklamowe.

Pendrive reklamowy

W dzisiejszych czasach dać klientowi zwykłego pendrive’a to trochę za mało. Wymagania cały czas rosną. Zwykły, czarny pendrive mógł zadowolić klientów kilka lat temu. Teraz warto pomyśleć o pendrivie reklamowym. W tym celu warto dokonać personalizacji urządzenia dzięki, czemu będzie można budować swoją pozycję w świadomości klienta. Przykładowo prowadząc działalność motoryzacyjną, można sprawić by pendrive reklamowy przypominał motor lub samochód. Wtedy klient od razu zapamiętuje branżę przypisaną dla danego przedsiębiorcy. Dzięki temu myśląc o naprawie samochodu, przeglądzie czy drobnej usterce od razu w myślach pojawia się pendrive reklamowy, z którego prawdopodobnie będzie korzystać właśnie w danej chwili osoba. Działa to na zasadzie przypominajki, która będzie proponować skorzystanie z usług w momencie, kiedy pojawi się taka potrzeba.

Carrefour brelok reklamowy

Powerbanki

Obecnie smartfony mogą pochwalić się znacznie większymi bateriami niż dotychczas. Wiele osób mogłoby powątpiewać w sens korzystania z powerbanków. Jednak należy mieć na uwadze fakt, że wraz z rozrostem pojemności baterii na przestrzeni czasów również zwiększają się parametry innych podzespołów w telefonach. To oznacza, że zużycie energii jest znacznie większe przy dużych ekranach oraz jeszcze wydajniejszych procesorach. Dlatego powerbanki reklamowe cieszą się jak najbardziej popularnością w dobie ogromnych ekranów w telefonach przypominających czasami nawet tablety. Na tle wszystkich gadżetów reklamowych powerbanki wypadają naprawdę atrakcyjnie dla przedsiębiorców – zwłaszcza tych, których działalność jest związana z urządzeniami mobilnymi. Powerbanki wygrywają z innymi gadżetami reklamowymi między innymi pod względem swojej praktyczności oraz użyteczności.

Breloki reklamowe

Pomimo gigantycznego postępu technologicznego klucze mają nadal swoje zastosowanie, bowiem ciągle jeszcze nie otwiera się samochodów odciskiem palca, a domu poprzez Face ID. Z reguły breloki reklamowe lądują zawsze przy kluczach, czyniąc je w ten sposób jeszcze bardziej zauważalnymi. W ten sposób brelok jest przez cały czas w zasięgu spojrzenia, a co za tym idzie buduje świadomość o marce i przypomina przez cały czas o jej istnieniu. Breloki reklamowe w porównaniu ze wszystkimi innymi gadżetami reklamowymi okazują się być jednymi z najtańszych, co na pewno powinno ucieszyć przedsiębiorców. Pomimo niskiej ceny, breloki reklamowe nie tracą na swojej atrakcyjności i skuteczności, ponieważ towarzyszą właścicielowi kluczy przez cały czas.

Brelok reklamowy

Wybór gadżetów reklamowych w wielu przypadkach nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ jest to uzależnione w dużej mierze przede wszystkim od tego, na jakiej grupie docelowej najbardziej zależy przedsiębiorcy. Nie należy skupiać się na ogóle klientów, ponieważ, wtedy reklama nie będzie konkretna, a co za tym idzie skuteczna. Dlatego warto w pierwszej kolejności wyznaczyć sobie grupę docelową, która pozwoli na budowanie treści swojej reklamy. Warto pamiętać o tym, aby gadżety reklamowe nie były zwykłym urządzeniem lub przedmiotem, ponieważ najlepszy skutek zostanie osiągnięty wtedy, kiedy zdecydujesz się na jego personalizację. W ten sposób pozwolisz się zapamiętać jeszcze lepiej, a sam klient uzna firmę za hojną, kiedy daje bez zobowiązań spersonalizowany gadżet reklamowy.