Jakie gadżety reklamowe mogą pomóc w budowaniu marki?

Kluczem do dobrze prosperującej firmy nie jest tylko produkt, ale także sposób, w jaki jest on oferowany. Mało tego, to także może nie wystarczyć, bowiem w komunikacji z klientami liczy się także to, jak z nimi rozmawiasz. Budowanie marki to proces, który należy pielęgnować i w którym przestoje nie mogą się zdarzyć. Ciągłość jest tu niezwykle ważna. A dlaczego gadżet reklamowy ma pomóc w tym procesie?

Czym jest insight konsumencki?

insight konsumencki gadżety, zestaw upominkowy dla firm, zestaw gadżetów firmowych Dlaczego o tym mowa? Bowiem decyzje zakupowe, a więc cel, do którego dąży wiele firm, to nie tylko świadome przesłanki do wyboru jakiegoś produktu. Wręcz przeciwnie – wielu konsumentów nie ma pojęcia, dlaczego wybiera daną ofertę. Jak pisze Paweł Tkaczyk, odpowiadając na pytanie zawarte w śródtytule, „Mówiąc najprościej: to ziarno, z którego wyrasta potrzeba zakupowa”[1].

 

Insight konsumencki a gadżety dla firm

pendrive firmowy, pendrive akumulator, pendrive gadżetSkoro tak, to warto zastanowić się, w jaki sposób gadżety reklamowe dla firm mogą wpływać na budowę wizerunku marki w odniesieniu do insightu konsumenckiego. Wiadomo, że gadżety to tzw. gratisy, które nie podlegają tym samym zasadom, co produkt właściwy. Są wspomożeniem go, jednak powinny realizować zasadę czterech „R”:

  • Reality – rzeczywistość. Powinny odzwierciedlać coś istotnego, wypełniać prawdziwą potrzebę klienta czy kontrahenta, a nie być kolejnym kubkiem do kolekcji niechcianych rzeczy.
  • Relevance – odniesienie. Konkretna rzecz, do której można odnieść gadżet firmowy. Np. powerbank w kształcie produktu firmy pozwala na naładowanie telefonu klienta – praktycznie.
  • Resonance – rezonans. Produkt musi mieć ładunek emocjonalny. A skoro smartfon klienta wyładowuje się bez przerwy albo nie ma czym przerzucić kolejnych dokumentów, pendrive z logo firmy będzie doskonałym pomysłem.
  • Reaction – reakcja. Konkretne działanie, czyli po otrzymaniu kubka – wyrzucam go do śmieci. Po otrzymaniu nowoczesnego gadżetu, korzystam, bo potrzebuję.

Po co budować markę?

Dlaczego zatem warto budować markę i jak gadżety do firm mogą na to wpłynąć? Korzyści jest wiele, przede wszystkim w zwiększonej liczbie klientów i ich zamówień. Ale nie tylko. Także ze względu na zakotwiczenie w świadomości odbiorcy. W tym gadżety są niezastąpione. Jednak wcale nie kolejne kubki i długopisy, które nic nie dają. Ciekawy, nowoczesny gadżet firmowy pozwala na zapadnięcie w pamięć, a dzięki temu, że będzie dobrej jakości i praktyczny, klient czy kontrahent połączy jakość i użyteczność z marką, którą reprezentuje. Dlatego powinien to robić jednoznacznie.

Aby docenić i zbudować więź

powerbank dla firm, powerbank reklamowy, powerbank karabinBudowanie marki jest czasochłonne i trwa przez cały czas. Trzeba konsekwentnie pokazywać, że dana marka istnieje i się rozwija. Nie można zniknąć ze świadomości odbiorcy, bo to jak zniknięcie z rynku. Jak się okazuje, doskonałym sposobem na to są właśnie gadżety reklamowe dla firm. Nie tylko sprawiają, że logo firmy, np. na ładowarce bezprzewodowej czy kablach USB i innych pojawia się w zasięgu wzroku przez cały czas, ale także pozwalają uwierzyć, że obdarowanie dobrym produktem coś znaczy.

Jak pokazują badania, niemalże 80% obdarowanych klientów poczuło się docenionych dzięki gestowi dorzucenia gadżetu darmowego do zamówienia czy przy rozmowach biznesowych – tak wynika z pracy British Promotional Merchandise Association[2]. To z kolei oznacza, że samo podarowanie klientom gadżetu do firm jest sposobem na budowanie więzi i wiarygodności marki.

Jakie gadżety do firm wybrać?

Jeśli szukasz odpowiedzi na takie pytanie, zadaj sobie je samemu. To znaczy – z jakich produktów na co dzień korzystasz na pewno. To komputer, smartfon, laptop, może smartwatch. Wszystko to potrzebuje ładowarek, słuchawek, pendrivów czy powerbanków, a więc takie są praktyczne, współczesne gadżety reklamowe dla firm, które mają za zadanie nie tylko zbudować wizerunek firmy, ale także przyczynić się do budowania danej marki.

 

[1] https://paweltkaczyk.com/pl/budowanie-marki-jak-zaczac/, dostęp: 4.10.2019 r.

[2] https://kadok.pl/7-cech-skutecznego-gadzetu-reklamowego, dostęp: 4.10.2019 r.