Kiedy warto wykorzystać gadżety reklamowe do promocji?

Planując kampanię reklamową, należy liczyć się z tym, że nie zawsze musi ona dotrzeć do dużej grupy odbiorców. Możemy jednak zwiększyć zasięg swojej kampanii, wykorzystując odpowiednie narzędzia, czyli gadżety reklamowe. Warto zastanowić się więc, kiedy najlepiej spełnią one swoje zadanie.

Wyjście firmy na nowy rynek

Nawet jeśli zbudowaliśmy już solidną markę swojej firmy, musimy liczyć się z tym, że wchodząc na nowy rynek nie wszyscy muszą nas znać. W takim wypadku sięgnięcie po gadżety reklamowe może okazać się rozsądnym posunięciem. Upominki dla potencjalnych klientów sprawią, że nasza marka stanie się popularna wśród zupełnie nowej grupy odbiorców.

Dobierając odpowiednie gadżety reklamowe nie możemy zapominać o ich stosownej jakości. Czasami lepszy sukces odniesiemy decydując się na mniejszą partię produktów, które wykonane są z dużą starannością i będą użyteczne dla osoby, która taki upominek otrzyma. Lepiej jest więc unikać ulotek czy nieestetycznych artykułów piśmienniczych, jeśli chcemy, aby nasza firma wywoływała pozytywne uczucia u osoby, która otrzyma od nas gadżet reklamowy.

kabel 4 w 1, gadżet reklamowy
Jako gadżet reklamowy sprawdzić się może drobna elektronika np. kable 4 w 1.

Nowa akcja promocyjna

Chyba prawie każda firma na rynku prowadziła bądź uczestniczyła w akcji promocyjnej. Zwykle wykorzystuje się w nich różne materiały, aby odbiorcy kampanii reklamowej dobrze zapamiętali firmę i później zdecydowali się na skorzystanie z jej usług. W tej roli dobrze sprawdzą się gadżety reklamowe, ponieważ umożliwiają one sprawniejszą realizację zamierzonego celu, czyli powrotu osób uczestniczących w kampanii, kiedy będą potrzebować świadczonych przez nas usług czy oferowanych produktów.

Utrzymanie stałych klientów

Gadżety reklamowe służą przede wszystkim na budowaniu pozytywnego wrażenia oraz wspomnień z daną marką. Dobrym posunięciem będzie więc podarowanie ich klientom, z którymi współpracujemy już od dłuższego czasu. Szczególnie że rabaty i zniżki na dłuższą metę mogą nie przynosić oczekiwanych efektów, a klient będzie oczekiwał o wiele więcej.

Takich klientów znamy o wiele lepiej, dlatego bez problemu możemy przeznaczyć większą pulę na taki gadżet reklamowy. Dobre wrażenie może zrobić np. pióro z eleganckim grawerem czy powerbank, który może okazać się wybawieniem, gdy nie ma się dostępu do gniazdka z prądem. Takie gadżety reklamowe będą stanowić miłe dodatek do preferencyjnych warunków, które oferujemy swoim klientom.

gadżet reklamowy, pendrive
Spersonalizowany pendrive stanowi dobry gadżet reklamowy.

Dlaczego warto promować się właśnie za pomocą gadżetów reklamowych?

Gadżety reklamowe są zdecydowanie jedną z najskuteczniejszych możliwości promocji danej marki. Reklamy na długo nie pozostają w obiegu, a bez chwytliwego hasła czy piosenki z pewnością nie zapadną one w pamięć klientom. Natomiast używanie przedmiotów, które reklamują daną firmę, sprawi, że nie tylko osoba, która ich używa zapamięta naszą firmę, ale także np. jej bliscy, którzy widzą, jak korzysta ona z gadżetu reklamowego.

Należy również zdawać sobie sprawę, że taka promocja nie wymaga dużych nakładów pieniężnych. Swobodnie można dostosować budżet do zamawianych gadżetów reklamowych. Jeśli dysponujemy wyższymi środkami na cele promocyjne możemy zdecydować się na droższe akcesoria, np. drobną elektronikę, czyli pendrive’y czy powerbanki. Jeśli jednak możemy przeznaczyć niższą kwotę na te cele możemy wybrać starannie wykonane akcesoria biurowe.

Równie ważną pozytywną korzyścią z promowania się gadżetami reklamowymi jest sam fakt otrzymania upominku przez klienta, kontrahenta czy osobę niezwiązaną z firmą. Drobny, darmowy prezent wywołuje pozytywne emocje u osoby obdarowanej. Jeśli jest on starannie wykonany bądź jest to rzecz niezwykle użyteczna, taki gest z pewnością na długo zapada w pamięć. W ten sposób osoba, która będzie miała do wyboru nieznaną markę a taką od której jakiś gadżet posiada, z pewnością wybierze właśnie tę drugą.

Promowanie się przez gadżety reklamowe nie jest wcale trudne, wystarczy wybrać odpowiednie i rozdać je np. na targach czy dołączyć do zamówień a na pewno wywołamy pozytywne wrażenia związane z naszą marką.