Ładowarki bezprzewodowe – jak zmienić się może przyszłość ładowania i jak można to wykorzystać?

Ideą, która przyświeca wszystkim zmieniającym świat ładowarek i baterii na lepsze jest przede wszystkim komfort użytkowania. To nim kierują się twórcy coraz to nowych produktów, między innymi ładowarek bezprzewodowych, które zmieniają świat na lepsze. Dlaczego? Bo brak kabli to przewaga. Ten trend warto wykorzystać i w świecie smartfonów umieścić logo firmy nie tylko na długopisie.

Prosty mechanizm dawania

Dlaczego gadżety reklamowe działają? Przede wszystkim odpowiada na to psychologia. Otrzymując coś, nasz mózg uważa, że został wynagrodzony i włącza automatycznie poczucie odwzajemnienia. Myślimy na zasadzie schematów – otrzymałem gadżet firmowy od przedsiębiorstwa X, zatem muszę sam teraz dać coś od siebie tej firmie. Tak działamy i na tym warto oprzeć marketing gadżetów reklamujących logo firmy. Albo coś więcej.

Nowy rynek gadżetów dla firm

Kontakt z klientem, komunikacja bezpośrednia z kontrahentem jest niezwykle ważna. Jak wskazuje agencja Lenart Interactive „76% respondentów łatwiej jest przywołać nazwę firmy, od której otrzymali jakiś gadżet, niż firmy, o której przeczytali w gazecie”.[1] W tym ujęciu gadżety nie tylko budują wizerunek marki i zwiększają prawdopodobieństwo rekomendacji, ale także świadczą o profesjonalnym i rzetelnym podejściu firmy.

Ładowanie bezprzewodowe, gadżet z logo, gadżet do ładowania
Prosta funkcja ładowarki sprawi, że zbudujesz ekspercki wizerunek firmy

Jak piszą specjaliści z LI, „prawie 50% respondentów posiada gadżet dłużej niż rok, a 82% do tej pory posiada przynajmniej jeden gadżet reklamowy. Oznacza to, że gadżety mogą być bardzo skutecznym narzędziem budowania świadomości marki”.[2] Sztuką jest zmienić coś w rozdawaniu gadżetów, dostrzec hipotetyczną niszę i w nią wejść.

 

 

Ładowarki i inna elektronika

Dlatego warto zwrócić uwagę na dwie kwestie.

  1. Gadżet firmowy musi zaskakiwać, być czymś nietypowym, wykonanym z klasą i jakością, nie przywodzić na myśl tandety.
  2. Gadżet do reklamowania firmy powinien być praktyczny i służyć odbiorcy.

Doskonale w te zasady wpasowuje się ładowarka bezprzewodowa. Nie tylko nie jest często spotykana i nie tylko jest rzadko ofiarowywana przez inne firmy – a to klucz do bycia wyjątkowym ­ ale także staje się istotną częścią codzienności. Po prostu przydaje się. A logo, forma i sposób wykonania zaraz przywodzić będą na myśl firmę, od której kontrahent otrzymał gadżet multimedialny.

Jaka może być ładowarka bezprzewodowa w formie gadżetu?

Ładowarka bezprzewodowa, ładowanie smartfona, reklama firmy
Ładowarka z logo firmy to sposób na reklamę podprogową

Nie trzeba ograniczać się jednak do wykorzystywania ładowarki już istniejącej. Można zaprojektować ją od podstaw, sprawić, że będzie indywidualna i całkowicie osobista. Będzie wizytówką firmy – skuteczniejszą niż wszystko inne. Taki gadżet firmowy musi być jednak gadżetem dobrze wykonanym, zawierać wyraźne nawiązania do firmy i działać skutecznie.

Warto zwracać uwagę na wejścia i wyjścia, by kabel dobrze działał i skutecznie ładował telefony. Zadbanie o kompatybilność jest niezwykle ważne, by klient mógł ładować swoje Samsungi lub iPhone’y bez przeszkód. Warto wiedzieć także, jaką moc będzie miała ładowarka oraz z jaką szybkością zdolna będzie naładować telefon. Te informacje można delikatnie przemycić przy wręczaniu gadżetów reklamujących kontrahentom.

Indywidualny projekt gadżetów

Gadżet reklamowy, logo firmy, ładowanie bez kabli
Ładowarka bezprzewodowa przy biurku – przez nią zapomnienie o firmie będzie dużo trudniejsze

Wyróżnienie się na tle konkurencji nie jest trudne. Wystarczy wiedzieć, czego się oczekuje od ładowarki czy innego gadżetu multimedialnego. Dlatego warto zadbać o projekt samodzielnie. Rzecz jasna ktoś powinien nad tym czuwać i znać się na wykonaniu danego projektu, jednak pomysł i poszczególne jego elementy powinny pojawić się w głowie firmy, która decyduje się na zamówienie gadżetu. W końcu to właśnie ta osoba wie doskonale, z czym lepiej utożsamiać daną firmę i z czym powinna się ona kojarzyć klientom.

 

Warto korzystać z technologii i nowych środków reklamy, by w lepszy sposób docierać do kontrahentów i rozwijać szeroki wachlarz kontaktów własnego przedsiębiorstwa. Gadżety reklamowe są ku temu niemalże stworzone.

 

[1] https://www.lenartinteractive.pl/wplyw-relacje-biznesowe-maja-gadzety-upominki/, dostęp: 13.06.2019r.

[2] Idem.