Pendrive i psychologia marketingu

Pendrive? Czy można nadal mówić o nim jako o sprzęcie, który jest ciągle używany? Wiele osób może powiedzieć, że to narzędzie nieco archaiczne – przecież teraz używa się chmury. Jednak tutaj można się bardzo pomylić. Otóż z tego urządzenia nadal korzysta wiele osób, ponieważ dla wielu jest to szybszy oraz prostszy sposób na przenoszenie danych z jednego urządzenia na drugie. Co na to marketing?

Pendrive w marketingu

Pendrive od samego początku był szczególnie atrakcyjnym urządzeniem, które można było wykorzystać w celach promocyjnych. Oczywiście stan ten utrzymuje się po dziś dzień. Pendrive jest nie tylko bardzo praktycznym prezentem, ale również do tego na tyle drogim by zrobić wrażenie na kliencie. Co prawda tutaj może pojawić się dyskusja, ponieważ “drogo” dla każdego znaczy co innego. Cena tych urządzeń zmieniała się także na przestrzeni lat, jednak należy pamiętać o tym, że są nadal uważane za jedne z droższych upominków.

Estetyka ma znaczenie

Oczywiście dla klienta liczy się jakość upominku. Dlaczego? Po prostu klient może niekiedy poczuć się urażony, kiedy nie dostanie czegoś, co jest spersonalizowane. Co więcej, gdy podarujemy klientowi pendrive’a jako gadżet reklamowy, staje się on ambasadorem naszej firmy. Ważne więc, aby jak największą wagę przykładać do estetyki gadżetu reklamowego, ponieważ może on przekonać osoby trzecie, aby nieco więcej dowiedziały się na temat firmy. Estetyka wykonania podświadomie może również wpływać na zdanie o danej firmie. Im więc porządniejszy gadżet, tym bardziej prawdopodobne, że powstanie wrażenie, że firma jest równie solidna.

pendrive
Oryginalny gadżet reklamowy na pewno zrobi dobre wrażenie na klientach.

Czy ktoś jeszcze używa pendrive’a?

Wydawać by się mogło, że coraz mniej osób korzysta z pendrive’ów. Jednak wcale tak nie jest. Pendrive’y wykorzystywane są przez wielu uczniów czy studentów do przenoszenia ważnych prac czy prezentacji. Dużo osób przechowuje na nich swoje pliki czy wykorzystuje w przypadku, gdy jakiś załącznik nie zmieści się w mailu. Korzystają z nich nie tylko użytkownicy prywatni, ale także stanowią one ważne narzędzie dla wielu pracowników. Zapisywane są na nich różne ważne dane, dotyczące istotnych projektów czy klientów. Wielkość plików, które można wysyłać mailem jest ograniczona, dlatego właśnie pendrive’y są niezwykle przydatne w tego typu sytuacjach. Wbrew pozorom, pendrive’y są nadal używane i to nawet w bardzo dużych ilościach.

Dlaczego pendrive jest dobrym gadżetem reklamowym?

Pendrive’y są wciąż powszechnie używane w różnych firmach, dlatego stanowią one dobry pomysł na gadżet reklamowy. Ze względu na niewielkie wymiary pendrive’a nie jest trudno zgubić, dlatego zapasowy sprzęt zawsze może się przydać. Możemy również wybrać dowolny kształt pendrive’a, aby zainteresować klientów danym produktem. Bez problemu zmieścimy również na pendrive’ie dane kontaktowe czy logo firmy.

Jednym z głównych zadań gadżetów reklamowych jest budowanie pozytywnych relacji z klientami. Szczególnie dobrze jest więc wybierać takie gadżety, które mogą się okazać niezwykle przydatne w jakiejś sytuacji i wybawić naszego klienta z opresji. Dzięki takim sytuacjom łatwo jest wzbudzić przekonanie w kliencie o wyjątkowości relacji z daną firmą. Tak właśnie pozyskuje się stałych klientów.

pendrive
Pendrive’y mogą przyjmować różne kształty.

Wybranie odpowiedniego gadżetu reklamowego jest połową sukcesu. Szczególnie, gdy dopiero rozwijamy swoją markę i budujemy swój wizerunek. W ten sposób o wiele łatwiej jest zdobyć nowych klientów czy poinformować o istnieniu danej firmy na rynku. Właśnie dlatego warto wybrać pendrive’a, ponieważ jest to przedmiot, który przyda się prawie każdemu. Nie należy jednak zapominać o odpowiedniej estetyce i wykonaniu, ponieważ mimo naszych starań, nasz gadżet nie odniesie zbyt dużego efektu, a nawet może zaszkodzić wizerunkowi naszej firmy. Pamiętając o tych wszystkich zasadach, można stworzyć gadżet idealny.