Chcesz wyróżnić Twój biznes? Dowiedz się, jak dobrze wybrać i jak zamówić gadżety firmowe reklamowe

Ekskluzywne upominki dla kontrahentów stosuje dziś niewielka liczba firm. Za to aż przeszło 92% z nich wykorzystuje przedmioty reklamowe, by zbudować wizerunek firmy i zachęcić klientów do pozytywnych decyzji zakupowych.[1] Gdzie znajduje się zatem klucz do skuteczności, by działania na niwie marketingu BTL i ATL nabrały odpowiedniego tempa?

Jakie gadżety reklamowe można wykorzystać?

Jakie możliwości w tym zakresie daje rynek? Do wyboru są różne typy gadżetów firmowych. Skupmy się jednak na tych ekskluzywnych, nietypowych i praktycznych:

 • Pendrive,
 • Brelok do kluczy,
 • Głośniki Bluetooth,
 • Ładowarki bezprzewodowe,
 • Kable firmowe,
 • Słuchawki przewodowe,
 • Zestawy podarunkowe.

Jednak jednym z najbardziej praktycznych, a przy tym takich, które dają dużą możliwość dla realizacji celów reklamowych są powerbanki, które dziś, w dobie słabnących baterii smartfonów, są niezbędne niemalże w każdej kieszeni.

Jak wybrać powerbank na gadżet?

 

Projekt powerbank. Powerbank traktor. Powerbank gadżet reklamowy.
Powerbank może przybrać najróżniejsze formy

Aby jednak móc korzystać z dobrze działających gadżetów reklamowych dla firm, trzeba zadbać o jakość powerbanka. Nie można pozostawić wszystkiego tylko na urządzeniu wyglądającym jak zwyczajne, z prostym nadrukiem firmowym. To zupełnie nieskuteczne. Trzeba jednak wiedzieć, że struktura, forma, design i jakość elektroniki są tu niezwykle ważne.

Dlatego korzystanie z gadżetów ekskluzywnych, indywidualizowanych jest jedynym sensownym rozwiązaniem, by za pomocą powerbanka się wyróżnić na tle konkurencji. Jak dużą przewagę zyskuje bowiem firma, która oferuje dobrej jakości upominek właściwy tylko jej samej, możecie odpowiedzieć sobie sami.

Jak wybrać odpowiedni powerbank jako gadżet dla firm?

Wybierając odpowiednie urządzenie, warto kierować się kilkoma aspektami.

 1. Specyfikacja techniczna – dostępne możliwości zwykle pozwalają na wybór wyjść (typy USB pod konkretne smartfony), pojemności (od 2000 mAh, przez 4000 mAh do 6000 mAh) oraz materiału (PCV, aluminium, plastik). Można także wpływać na przewidywaną szybkość ładowania tym gadżetem dla firm reklamowym.
 2. Konkurencja – aby zamówić właściwy produkt, warto poznać to, czego konkurencja nie ma. Spersonalizowany, ekskluzywny gadżet reklamowy z pewnością pozwoli na wyróżnienie się i zapadnięcie klientom i kontrahentom w pamięć.
 3. Sprawdzona firma – realizację powerbanka lub innego upominku firmowego warto zlecić profesjonalnej firmie. Jednak nie takiej, która tworzy proste, zwykłe powerbanki z nadrukiem, a firmie z fantazją i szerokim portfolio wykonanych prac.
 4. Bez pośpiechu – pośpiech, również w sprawach marketingowych, jest najgorszym doradcą. Dlatego nie ma miejsca na niego w przypadku zamówień powerbanków. Im lepiej dopracujesz swój projekt, tym lepsze efekty później osiągniesz.

  Reklamowy powerbank. Powerbank samochód. Powerbank dla firm gadżet.
  Dokładnie przedstawiona wizualizacja powerbanka reklamowego to znak dobrej firmy
 5. Komunikacja – firma, która będzie realizowała zamówienie powinna być komunikatywna. Poproś o projekt rozpisany w detalach, przygotuj się na spotkanie ze swoimi uwagami i pomysłami oraz zadbaj o otrzymanie próbek, by móc na bieżąco korygować prace.
 6. Dobra cena – nie da się ukryć, że wybierając firmę, kierujemy się też ceną. W tym wypadku warto również wziąć to pod uwagę. Zwykle zamawiając więcej, można zyskać. Wszystko zależy od firmy, z którą współpracujesz. Dlatego warto szukać takich rozwiązań, po których obie strony będą zadowolone.
 7. Nie rezygnuj z jakości – to najważniejsze, co musisz zrobić. Nigdy nie wybieraj rozwiązań upraszczających. Zawsze musisz wziąć pod uwagę fakt, że to właśnie ten produkt, ten powerbank, ten gadżet reklamowy będzie świadectwem jakości Twoich produktów czy usług. Dlatego zadbaj o niego!

 

 

[1] https://piap-org.pl/site_media/download/BADANIE_PIAP_2016-WYNIKI_GRAFIKA.pdf, dostęp: 03.06.2019r.