Słuchawki z logo firmy – usłysz swoją reklamę

Niebanalny gadżet reklamujący firmę to dziś element, który może „zrobić różnicę” w przypadku promocji firmy. Dzieje się tak dlatego, że nasz organizm doskonale radzi sobie z otrzymywaniem czegoś fajnego, przydatnego i potrzebnego. Dzięki temu nasz mózg wysyła pozytywne skojarzenia z danym przedmiotem, a co za tym idzie utożsamia te skojarzenia z firmą, której logo na nich widnieje. Dlatego warto inwestować w ten coraz to popularniejszy rodzaj marketingu.

Zalety marketingu bezpośredniego

Liczba gadżetów dla firm na rynku jest trudna do policzenia. Tak naprawdę ich wykorzystanie dziś staje się coraz bardziej popularne, przede wszystkim ze względu na stosunek jakości i wyników sprzedażowych do ich ceny. Całość opiera się o koncepcję marketingu bezpośredniego, która nie tak dawno opanowała działania wielu firm.

Marketing bezpośredni to nie tylko działania w sieci (takie jak prowadzenie strony www czy też wysyłanie newsletterów), ale także telemarketing, marketing w telewizji czy też sprzedaż wysyłkowa. Wszystkie te metody są oparte na docieraniu do wyselekcjonowanego grona osób potencjalnie zainteresowanych i zapewnieniu im możliwości zamówienia produktu.[1]

Wykorzystanie marketingu bezpośredniego za pomocą gadżetów reklamowych jest dziś świetnym pomysłem na pokazanie swojej firmy w świetle pozytywnym. Ważne, by umieć dopasować rodzaj gadżetu, do okoliczności. Jakie są podstawowe rodzaje gadżetów firmowych?

Rodzaje gadżetów reklamowych

Airdots, słuchawki bezprzewodowe, słuchawki po Bluetooth
Airdots to nowoczesne i stylowe gadżety reklamowe

Podstawowy podział gadżetów będzie wiązał się z ich przeznaczeniem. Generalną zasadą jest zapadnięcie w pamięć odbiorcy i wywołanie w nim pozytywnych skojarzeń związanych z marką. Wśród gadżetów znajdziesz:

  1. Gadżety funkcjonalne – długopisy, ołówki, notatniki lub nowoczesne pendrive’y, powerbanki, słuchawki z logo firmy.
  2. Gadżety niepraktyczne – przypinki, pineski, obrazki, katalogi, plakaty.
  3. Gadżety jednorazowe – jedzenie opatrzone logo firmy, np. krówki w papierku firmowym.

Dlaczego warto być oryginalnym?

Słuchawki do telefonu, słuchawki do smartfona
Eleganckie etui i tradycyjne słuchawki na kablu to pomysł na promocję Twojej firmy

Jednak wykorzystanie podstawowych gadżetów reklamowych jest dziś dość naturalne. Dlatego kolejne długopisy, których nikt nie chce czy katalogi nie dają nikomu przyjemności, a przy tym nie wywołują przyjemnych skojarzeń. Co innego w przypadku gadżetów XXI wieku. To wykorzystanie praktycznych potrzeb i wpisanie w nie swojej firmy. Dzięki temu pokazuje się ona nie tylko jako darczyńca fajnego przedmiotu, ale także firma

Mowa oczywiście o takich gadżetach jak słuchawki do uszu. Logo firmy może tu być umiejscowione np. na zewnętrznej ich stronie. Są one zapakowane zwykle w eleganckie pudełko z logo firmy, a więc znów pozwala na identyfikację produktu. Jednak są także przydatne, co sprawia, że nie lądują w koszu na śmieci podobnie jak wiele innych gadżetów, których dziś wśród firm jest bardzo wiele.idąca za trendami, nowoczesna i innowacyjna.

Wyróżnij się z gadżetami firmowymi XXI wieku

Słuchawki do telefonu są praktyczne. Wiele osób słucha dziś muzyki lub książek w trakcie codziennych czynności czy też rozmawia smartfonem w trakcie jazdy samochodem i w wielu innych sytuacjach. Do nich potrzebne są słuchawki, więc jest to odpowiedź na potrzeby klientów.

Jednocześnie takie słuchawki są innowacyjne, pokazują, że firma się rozwija i potrafi zadbać także o nowsze technologie. To sprawia, że nawet w konserwatywnych branżach można zasłynąć jako przedsiębiorstwo poważnie traktujące wyzwania zmieniającego się świata.

Jakie powinny być słuchawki jako gadżety dla firm?

Wybierając gadżety reklamowe dla firmy, którymi są słuchawki, zwróć uwagę, by były to produkty wysokiej jakości. Nie chodzi tylko o ich wykonanie i jakość grafiki, ale także o ich jakość brzmienia oraz inne możliwości, np. ekskluzywne połączenie przez Bluetooth, a nie za pomocą kabla. Warto zwracać uwagę na szczegóły i reklamować swoją firmę w sposób profesjonalny.

 

 

[1] https://www.positive-power.pl/marketing-bezposredni-z-wykorzystaniem-gadzetow-firmowych/, dostęp: 14.08.2019r.