„Stare, ale jare” czy „to idzie młodość” – które rodzaje gadżetów dla firm są skuteczniejsze w XXI wieku?

Jest kilka podstawowych cech, którymi powinny wyróżniać się upominki dla kontrahentów, klientów czy pracowników. Mają swoje zadania, więc muszą być jakieś – konkretne i wykonane w odpowiedni sposób. Nie da się ukryć, że w świecie gadżetów zmiana pokoleniowa wciąż w pełni nie nadeszła. Jednak ci, którzy ją rozumieją, zyskują już dzisiaj. Pozostali muszą poczekać…

Po co mi gadżet firmowy?

Ten tzw. „gratis” jest dodatkowym bodźcem dla klienta. Nawet jeśli według badań na swoim biurku gadżety nowoczesne stanowią mniejszość, bo jak pokazuje „badanie Siła gadżetów reklamowych przeprowadzone przez BPMA (…) niemalże połowa ankietowanych (44%) ma na swoim biurku więcej niż 4 gadżety promocyjne. Najwięcej osób przyznało, że trzyma na nim przede wszystkim reklamowe długopisy (66%), notatniki (43%), kubki (20%) i podkładki (17%)”[1], to jednak „Główną wadą tych rozwiązań jest jednak to, że są one mało wyszukane. Tym samym branże typowo kreatywne, marketingowe i związane z wizerunkiem, powinny sięgnąć jednak po coś bardziej wyszukanego”[2].

Jak to zatem jest z tymi gadżetami reklamowymi firmowymi? Są potrzebne, powinny być nowoczesne czy jednak co sprawdzone i stare, to skuteczniejsze?

Gadżety starej daty czy nowe pomysły?

nowoczesny gadżet firmowy, kaseta pendrive, pendrive reklamowyOczywiście, że na biurku znajduje się najwięcej długopisów czy notatników, bowiem są to rzeczy, których do domu nie zabierzesz. Po co Ci one? Może czasem coś zapiszesz, może wykorzystasz w pracy, ale nie przysporzą Ci więcej pozytywnych emocji i myśli. Nie wpłyną na Twoje samopoczucie i nie zapadną w pamięć logo, które mają na sobie. Dlatego przedstawiamy najważniejsze wymagania, które muszą spełniać współczesne gadżety dla firm:

  • Upominki firmowe, które docenia się najbardziej, są przydatne.
  • Gadżet reklamowy XXI wieku musi być personalizowany.
  • Wysoka jakość produktów dawanych w tzw. „gratisie” odzwierciedlają jakość, jaką proponuje firma.
  • Dobry gadżet to taki, który czymś zaskoczy odbiorcę. Nie będzie odtwórczy, identyczny jak inne tylko z innym napisem.
  • Niepowtarzalność designu jest dziś ważna. Nie liczy się tylko jak działa, ale także jak wygląda.

To jednocześnie najważniejsze cechy, jakie muszą mieć gadżety, by stały się praktyczne i pomogły w nawiązaniu relacji z klientem czy kontrahentem.

Stare wciąż w modzie?

Badania pokazują zatem, że te gadżety reklamowe firmowe, które mamy u siebie, nie są tymi, które chcielibyśmy mieć. Trzeba się nie tylko wyróżnić, ale przede wszystkim słuchać oczekiwań klientów. A ci mówią wyraźnie – nowoczesny gadżet to gadżet elektroniczny. Długopisy czy kubki nie zachwycają pięknem wykonania. Nie są praktyczne wszędzie, nie można ich ze sobą zabrać, a nadruk jest łatwy do zmazania czy przeoczenia. Dlatego zdecydowanie oczekiwania przesuwają się w kierunku nowych upominków firmowych.

Jakie mogą być gadżety nowych czasów?

kable USB gadżet dla firm, nowoczesny gadżet dla firm, tir kable USBWystarczy sprawdzić, czego używamy najwięcej. Okażę się, że pendrive z logo firmy czy nawet w kształcie produktu będzie doskonale zapadał w pamięć i się przyda; że powerbank będący logo firmy to jedyny sposób, by nie stracić kontaktu z rzeczywistością przez cały wyczerpujący dzień; że słuchawki z fajnym logo firmy produkującej coś zupełnie innego staną się towarzyszem porannego biegania. W ten sposób gadżet reklamowy towarzyszy osobom obdarowanym wszędzie. A wraz z nim Twoja firma.

Przygniatające zwycięstwo gadżetów dla firm

Dlatego nie zamykaj się na nieco inne gadżety dla firm i wybieraj tylko to, co nowoczesne i odpowiadające na potrzeby.

Klienci kochają technologię. Mając tę wiedzę, można bardzo wykorzystać ją dla polepszenia wizerunku firmy. Każda firma, dla której ważne jest ukazanie klientom, że technologia jest dla nich ważna, powinna pomyśleć właśnie o takich gadżetach[3].

Dlatego nie ma wątpliwości, że przydatne, nowoczesne i dobrze wykonane gadżety przyczynią się do zbudowania wizerunku Twojej firmy u kontrahentów, pracowników i klientów.

 

[1] https://kadok.pl/7-cech-skutecznego-gadzetu-reklamowego, dostęp: 11.10.2019 r.

[2] https://polskatimes.pl/jakie-gadzety-reklamowe-ciesza-sie-najwieksza-popularnoscia/ar/c3-12584508, dostęp: 11.10.2019 r.

[3] https://polskatimes.pl/jakie-gadzety-reklamowe-ciesza-sie-najwieksza-popularnoscia/ar/c3-12584508, dostęp: 11.10.2019 r.