Twój pendrive nie musi być nudny, czyli dlaczego warto postawić na ciekawe wzory gadżetów reklamowych

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego zawsze od partnerów biznesowych dostajesz upominki sztampowe i nudne? Przecież wystarczy trochę kreatywności, by zwykły brelok zmienił się w coś ciekawego i przyciągającego uwagę. Jest jednak jeszcze lepiej, gdy firmowe przedmioty są praktyczne i użytkowe w dzisiejszym, coraz bardziej zinternetyzowanym świecie. Dlatego pendrive’y mogą dziś pełnić tak doskonałą funkcję reklamującą. Poznaj najciekawsze wzory, jakie mogą przedstawiać i zainspiruj się.

Dlaczego właśnie pendrive?

Badania pokazują, że skuteczność marketingowa gadżetów reklamowych jest tym większa, im więcej osób korzysta z danego przedmiotu. Dziś, kiedy częściej kontaktujemy się smartfonami, a komputer stanowi nasze „miejsce” pracy, długopisy czy breloczki przestają mieć rację bytu. Do wyboru jest jednak bardzo wiele nowoczesnych możliwości:29

  • Pendrive’y,
  • Power banki,
  • Video broszury,
  • Głośniki Bluetooth,
  • Ładowarki indukcyjne,
  • Słuchawki i inne.

Jednak to właśnie pendrive reklamowy sprawił, że sposób prezentacji firmy za pomocą gadżetów dawanych do ręki kontrahentom czy klientom został wzniesiony na inny poziom. Jest najczęściej używany, praktyczny, mały, poręczny, a do tego bardzo wdzięczny do przygotowywania zaskakujących wzorów przy wykorzystaniu wielu różnych materiałów.

Cechy dobrego gadżetu – pendrive

Jeśli chodzi o pendrive’y, to nie można zapominać o tym, że musi on spełniać swoją funkcję, a dokładnie łączyć dwie – być użyteczny, dobrze wypełniać rolę magazynowania danych, oraz wyglądać, łączyć wizerunek firmy z gadżetem firmowym. Tutaj możliwości jest wiele, bowiem przy pendrive’ach wybór kształtu i formy jest niemalże nieograniczony.

Równie istotne są parametry techniczne. Pierwszy z nich, czyli pojemność, może wahać się od 4 GB (dziś to absolutne minimum, często niewystarczające), przez 8 GB, 16 GB, 32 GB aż do 64 GB. Największe pojemności są mniej opłacalne, jednak niżej niż16 GB nie warto schodzić. Innym parametrem pendrive’a dla firm jest końcówka, czyli złącze. Tutaj do wyboru jest USB 2.0, 3.0 lub tzw. USB OTG. Warto także zwrócić uwagę na gwarancję na części elektroniczne.

Szminka pendrive, pendrive dla firm, pendrive ze szminki

Kształt i forma pendrive’ów dla firm

Tego rodzaju gadżety reklamowe muszą być zauważalnie dobrze wykonane. Ich wygląd ma bowiem kluczowe znaczenie – jest wyznacznikiem jakości firmy i pokazuje, w jaki sposób dane przedsiębiorstwo podchodzi do zadań. Dlatego zwróć uwagę na to, by był wykonany nie tylko według Twojego, oryginalnego projektu, ale także, byś w tym pendrivie dla firm znalazł odzwierciedlenie wysokiej jakości materiałów. Później, marketingowo, będą one oddziaływały na świadomość kontrahenta lub klienta i wpłyną na sposób postrzegania Twojej firmy.

Pendrive golarką do zarostu czy szminką?

Jeden z ciekawszych projektów dotyczył realizacji pendrive’a reklamowego, który miałby identyfikować się ze znaną firmą produktów do golenia dla mężczyzn. Ideą było pokazanie, że produkt, który wytwarza reklamowana firma może być także gadżetem. Na tej podstawie powstała maszynka do golenia, której końcówka jest zdejmowana i z rączki wychodzi końcówka pendrive’a. Podobnie jest ze szminką, która udaje złącze USB.

Dlaczego to tak dobry pomysł? Nasz mózg znajduje chemiczną przyjemność w tym, że jest w stanie rozpoznać coś, co widzi. Mówiąc obrazowo, odczuwamy przyjemność, gdy w gadżecie firmowym rozpoznajemy przedmiot znany z rzeczywistości.

Golarka pendrive, pendrive reklamowy, pendrive Gillette

Postaw na kreatywność

Dlatego warto zwrócić uwagę na projekt pendrive’a, którym chcesz zareklamować swoją firmę. To doskonały sposób na podprogowe dotarcie do odbiorcy i sprawienie u niego poczucia przyjemności, co będzie utożsamiane z Twoim logo czy całym produktem, który może przypominać pendrive.